Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ti amikor 14 évesek voltatok,...

Ti amikor 14 évesek voltatok, mennyi munkát végeztetek el? (inkább lányok válaszát várom, de fiúké is érdekel )

Figyelt kérdés

2015. okt. 13. 18:24
1 2
 1/14 GoatSheepDog válasza:

Én pont 14 éves fiú vagyok :D

-Szemetet leviszem

-Saját szobámat, és előszobát söpröm

-Kisebb bevásárlás

És a mosogatás sem fogott ki rajtam.

Persze nem napi rendszerességgel, hanem heti kétszer-háromszor.

Ennyi azért kell. ;)

De őszintén!

2015. okt. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Szobám takarítása és rendben tartása. Elmenni a boltba.
2015. okt. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Mama mesélte, hogy amikor régen ipari tanuló volt már 14 évesen dolgozott. Fél hétre járt és kettőig a munkahelyen voltak, fél óra ebédidővel. Nekem otthon saját szoba takarítása, bevásárlás volt a dolgom.
2015. okt. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
A szobám takarítása, a ház többi részének felporszívózása és portörlés minden hétvégén, legalább 1 fürdő takarítás szintén. Nem minden héten, de mostam, teregettem, a száraz ruhát nyár kivételével mindig én szedtem le és pakoltam el. Ha ablakot mostunk, akkor abban segítettem, a sajátomat én csináltam. Hétvégén segítettem főzni, hétköznap, ha valamit szerettem volna otthon enni, én főztem meg. Néha vasaltam, azt mindig utáltam. Füvet nyírtam, de nem túl gyakran, egyéb kerti munkát szintén ritkán.
2015. okt. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Nő vagyok.


Takarítás nem volt sok, mert anyám azt nagyon komolyan vette s míg megütötte volna azt a szintet, hogy észreveszem, addig hatszor feltakarított. Az jó, mert utálok takarítani, manapság sem viszem túlzásba, kivéve a konyha bizonyos részeit (ott sem viszem túlzásba szó szerint, csak letörlöm napi sokszor, mert leesik, kiszóródik, elgurul). Nyáron a nyaralóként funkcionáló vályogházat mostam fel olykor.

Főztem is, főleg nyáron, de néha máskor is, ha anyám későn jött haza (ez változó volt). Mosogatás az már rég volt annyi idősen, báraz időérzékem csapnivaló (de akkor is tudom, hogy pár évesen is nekikezdtem, bár sok köszönet nem volt benne, gondolom. nem vagyok mosogatásutáló).

Vasalásra soha senki nem tudott rávenni, nem is értem, minek kéne az, csak a fellépőruhámat vasalom évi egyszer.


A vályogháznál volt minden. Én végeztem az apró villanyszerelési munkálatokat (alumíniumkábel, ki volt az az őrült, aki kitalálta? tört, mint a fene és nem volt egy rendes csavarhúzó a háznál. később kaptam készletet, de eleinte, brrr), de javítottunk tetőt, kerti munkát végeztünk, évente meszeltünk (a tapasztást sosem én végeztem) meg ami jött. Én voltam a bevásárlást végző is nyáron :) Anyám mondta, mit csinálunk és mentem, jó volt. Ma már nehéz, mert magamat rávenni valamire, hajajj... S a párom sem hajcsár típus, kicsit sem.

Fát is hasogattam. Tyúkot nem vágtam le, mert az nem az én műfajom, elszaladtam a közeléből is.

Most ezek jutnak eszembe. Ezek zöme nyáron és hétvégén volt (a kertet ápolni kellett akkor is, ha nem nyár volt), a lakásban nem sokmindent csináltam. A szemetet mondjuk levittem, az semmiség. S megszereltem a wc-t, ha kellett.

2015. okt. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
Szántottam, vetettem, kaszáltam, kiganajásztam az ólat! És mégsem volt elég soha!
2015. okt. 13. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Én akkor kezdtem el vezetni komolyan a háztartást. Akkor tanultam bele :D
2015. okt. 14. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :)) És kézzel mostatok, ha valami nagyon piszkos, vagy azt már anyukátok csinálta? :)
2015. okt. 14. 21:13
 9/14 anonim ***** válasza:
Előmostam kézzel, de a többit a mosógép végezte.
2015. okt. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

12 évesen magamra mostam kézzel, büntetésből.

(nem tiszteltem édesanyám munkáját)

Ekkor kezdett házimunkára szoktatni.

14 évesen az én feladatom volt hétvégén a mosogatás, illetve a heti nagyfelmosás (nálunk a padlótisztításra két szó van: feltörlés és felmosás), a szobák és a nappali portörlése, porszívózása.

Háromhavonta nagytakarítás: pókhálózás, ablakmosás, ajtók lemosása.

Havi egyszer az összes csempe lemosása hypoval. (fürdő,vécé,konyha). Illetve a zuhany, a bidé és a vécék vízkőmentesítése.

A gáztűzhely üvegablakának hidegzsíroldózása.

Ez öt szobára és hét egyéb helyiségre számoljátok.

Emellett a saját és a bátyám ruháinak vasalása, elrakása.

Nyáron a kiskert művelése, a téli tüzelő behordása.

Nő vagyok.

2015. okt. 16. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!