Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan fehérítsem ki?

Hogyan fehérítsem ki?

Figyelt kérdés

Van pár fehér felsőm, aminek az alapja fehér, de amúgy tele van mintával (főleg elől, a hátrész sima fehér..), meg a barátomnak is van ilyen. A mosások/hordások gyakoriságával már nem is igazán fehér, hanem világosszürke.

Hogyan lehet a fehér részét kifehéríteni, ha nem akarom, hogy a színes/fekete minta sérüljön?

Sajnos szeretjük a fehér felsőket mintákkal, de nem tudom a tisztítási trükkjét:D


2015. okt. 29. 18:45
 1/4 anonim ***** válasza:
58%
Válassz jobb minőségű mosószert. Én régen Ariallal mostam, mindenem szürke lett, a Persil visszafehérítette. Másrészt fehéret nem érdemes rövid programon mosni, akkor nem lesz tiszta. Próbáld 60 C-on mosni, nem lesz semmi baja és tiszta lesz. És fehéret ne moss össze színessel.
2015. okt. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Hát ez az. Csak fehérrel mosom, a színes csak az van benne, ami maga a minta. 70 fokon is szoktam mosni, ha lepedővel mosom. Frosch mosószert használok, jóval drágább, mint a többi, azért is, mert a többitől néha viszkettem régen..:(


Fehér ruhára való.


Ráadásul próbáltam már színfogó kendőt is, de nem használt. Az a durva, hogy félév alatt teljesen megváltozik, nem is nagyon vesszük már fel csak itthonra :( De így nem jó azért, hogy veszünk valamit és félév után már lehet is játszósba rakni..

2015. okt. 29. 19:14
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Egy éjszakára áztasd le szódabikarbonás vízben és utána mosd ki 60 fokon.


Arra szintén figyelj, hogy a csomagoláson megadott mosószer mennyiségének a felét-kétharmadát tedd csak a gépbe.

Ugyanis a legtöbb mosószeren a hivatalosan megadott mennyiség túl sok, viszont ha több mosószer van a vízben, akkor beszürkülnek töle a ruhák.

Nem hülyeség, nagyon sokan azt hiszik, hogy a több mosószer jobban mos, pedig nem.

2015. okt. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 TappancsMancs ***** válasza:
Nyomassad csak azért a ruha cimkéjén nézd meg hágy fokon mosható, nehogy meglepi érjen. Legfeljebb jó lesz a lányodnak, örülni fog. :P
2015. okt. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!