Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan tudnám megoldani, hogy...

Hogyan tudnám megoldani, hogy ne izzadjon a vízhatlan cipőben a lábam? Lent kifejtem bővebben.

Figyelt kérdés

Szóval nemrég vásároltam egy túracipőt. Kívül fordított bőr, belül pedig -hogy vízhatlan legyen- van egy goretexhez hasonló membrán, aminek az lenne a feladata, hogy a külső vizet ne engedje be, viszont a testpára, izzadás szabadon távozhasson kifelé. Ez elméletileg szép és jó, a gyakorlatban viszont annyira izzad a lábam benne, hogy mikor leveszem a cipőt csurom víz a zoknim. Ha mozgok nagyon izzad a lábam (ami nem büdös, egyetlen cipőmnek sincs lábszaga), csak 100% pamut zoknit tudok hordani, ha csak 10% is poliészter, már érzem. Hagyományos, természetes bőr cipőkkel (amik belül is természetes anyagokkal vannak bélelve: bőr, pamut) semmi gond, ha izzad is a lábam, az izzadság a bőr pórusain el tud távozni. Amikor lehúzom a zoknim száraz.

Szó mint szó, nekem ez a vízhatlan membrán nem vált be. A kérdés az, hogyan lehetne ezen segíteni? A membránt eltávolítani nem lehet, mert a külső bőr és belső bélés közé van bevarrva. Arra gondoltam, hogy egy vékony varrótűvel belülről megszurkálom a bélést, hogy átlyukasszam a membránt, de a külső bőrt ne. Ez jó megoldás lenne? Persze ettől nem lenne vízálló a cipő, de nincs is arra igényem, mert nem túrázni használom, inkább szabadidős tevékenységekre. Valakinek valami ötlet?



#membrán #lábizzadás #vízhatlan cipő
2015. okt. 30. 13:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Vagy visszakéred a pénzt, elmondva ezeket az indokokat. Felháborító, mert egy igazi goretexben nem izzadnál. A szurkálás jöhet azután, hogy nem vették vissza.
2015. okt. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 TappancsMancs ***** válasza:

Én se rajongok a műanyag cuccokért, cipőben sem. Így pl timberland bakancsot hordok, tiszta bőr, vízálló, kényelmes minden ami kell, strapabíró. Valami ilyen [link]

És mielőtt valaki azt mondaná, mert hallottam ilyet, igen bőr és vízálló. A timberland gyárt utcai, túra és munkabakancsot is. Van Waterproof és Water Resistant ha érdekel e szerint válaszd ki.

[link]


Én még egy túraboltban vásárolt természetes impregnálóval is átdörzsöltem, námberván. Tudom hogy ez nem esetleg neked nem is válasz azért elmondatm ami nekem bevált.

2015. okt. 30. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 TappancsMancs ***** válasza:
Nézem amit írtál, én megszúrkálnám ha a vízállóság nem elsődleges. Vagy nedvszívó talpbetét túraboltban vannak, de előbb a levegőztetős dolgot kipróbálnám. Persze ha vissza szeretnéd vinni akkor semmi átalakítás.
2015. okt. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Netről rendeltem és már lejárt a 30 nap sajnos.

[link]


Erről van szó. Amúgy tetszik nagyon, kényelmes, könnyű, leszámítva amit fentebb leírtam.

2015. okt. 30. 18:41
 5/5 anonim ***** válasza:

sehogy nem tudsz segíteni rajta. igaz, hogy membrán, de egy goretex kabátba is be lehet izzadni, én legalábbis beszoktam. ez függ tőled is, mennyire vagy izzadós. val. színűleg ez a membrán azt a mennyiséget nem tudja elvezetni. a membrán is sokféle lehet ...TEX sokféle van, ma már mindenki gyárt ilyent.

a tiszta bőrök jobbak, és persze drágábbak is, de ezekre sokféle viaszos, gyantás stb természetes impregnáló van, ami tuti.

ha használhatatlan számodra próbáld eladni.

2015. okt. 30. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!