Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mit csináljak, hogy ne legyene...

Mit csináljak, hogy ne legyenek büdösek a ruháim mosás után?

Figyelt kérdés

Mosás után a ruhák tök jó illatúak, de mire megszáradnak már eskü olyan mintha lábszaguk lenne.

A mosógép új (a réginél is fenn állt a probléma). Öblítő: sárga coccolino. Mosószer biopon (poros változat).


Sokáig arra gondoltam, hogy a környezettel van baj, ahol a ruhákat szárítom... nos mindent kitakarítottam, fertőtlenítettem, jó illat van a szobában, a ruhákat pedig a radiátor mellé rakom száradni. De még így is büdös lábszaguk van száradás után, pedig még csak nem is a zoknikkal együtt mosom.


Szerintetek a gagyi mosópor az oka? Nincs jó orrom, de a mosószert megszagolva kicsit éreztem azt a lábszaghoz hasonlító dolgot. Nem tudom, hogy valóban azaz oka, vagy pedig csak beképzeltem a szagot (mert épp hogy lehetett érezni valamit)


Mindenesetre leváltom a mosóport, de mégis mire lenne érdemes cserélni?


2015. dec. 13. 17:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudod kitenni őket egy kicsit a szabadba? Ha félig a levegőn megszáradnak, már nem lesznek büdösek. Vagy mosás után szellőztess sokat a lakásban, hogy minél több levegő érje őket.
2015. dec. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Hagyod a mosások között szellőzni a gépet nyitott ajtóval?

Azt esetleg megpróbálhatod ha nincs akadálya.

2015. dec. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
22%
Ne mosd együtt a zoknijaiddal a ruhákat.
2015. dec. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Milyen programon mosol? Szoktad rendszeresen tisztítani a gépedet, hagyod két mosás között kiszáradni? Ha pont ugyanolyan szagúak a ruhák, mint a mosópor, akkor nem öblít rendesen a gép.
2015. dec. 13. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
79%

új mosógép mit jelent?

a mosógépbe lerakódott mosószer és öblítő maradványok bomlanak idővel és büdösek lesznek, ezt a ruha is áttudja venni. fél évente mossad át trisóval és hypóval a fertőtlenítés miatt.

2015. dec. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Kb másfél hetes a mosógép. Többnyire 1 órás pamut programon mosok vele (40 fokon), de magasabb hőfoknál (60) is ugyanaz a helyzet.

A mosógép ajtaját nyitva hagyom mosás után, sőt még a mosószer adagolót is kihúzom a helyéről, hogy szellőzzön.

Szabadban nem szívesen szárítom a ruhákat, mert a szomszédok nagy része egésznap tüzel, tiszta füst lesz a ruha, már próbáltam...

Amíg vizesek a ruhák lehet rajtuk érezni azt a nagyon jó öblítő illatot, csak sajnos száradás után inkább az a büdös szag dominál.


A helyiséget ahol száradnak mindennap szellőztetem.

Utána néztem és a biopon takarékos mosóporra már többen is panaszkodtak.. lehet az lesz a ludas. Főleg, hogy a keleténél lehet többet szoktam a mosógépbe rakni belőle.

2015. dec. 13. 19:26
 7/11 A kérdező kommentje:
l*
2015. dec. 13. 19:27
 8/11 anonim ***** válasza:
29%
Ne használj gagyi mosószert, és ne mosd ruhákkal az alsóneműket. Mert egy vízben áztatott zokninak pont az az érdekes szaga volt mint a ruháknak mosás után mikor megszagoltam mint a ruhának amikor az a büdös áporodott szaga volt.
2015. dec. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
59%

A túl sok mosóporral lesz a gond!

Nem szabad többet használni, mint amit ajánlanak a dobozon.

ugyanis nem öblítődik ki akkor a ruhából és száradás után egyrészt kemény maradhat a szövet tőle, másrészt a rossz minőségű mosóportól még büdös is.

Illetve fontos, hogy ne tömd túl a mosógépet ruhával. Ha túl sok ruhát mosol egyszerre, akkor pláne nem öblítődik ki rendesen a mosás végére.

Tehát ne csak mosóport válts, hanem ügyelj a megfelelő mennyiségekre is.

2015. dec. 13. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
80%

Mennyi idő alatt száradnak meg a ruháid?

Ha több, mint 1 nap, akkor simán lehet, hogy a víz büdösödik bele.

2015. dec. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!