Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mosódiót használ itt valaki?...

Mosódiót használ itt valaki? Az jó fekete ruhákhoz?

Figyelt kérdés
Szinte minden ruhám fekete, a mosódió nem fakítja ki ezeket? És jó ez zokni, fehérnemű mosásához is? Nem maradnak szagosak utána? 40 fokon szoktam mosni. Öblítőt milyet használjak hozzá, ha abból is valami természeteset szeretnék? Elég kemény a víz itt. És nincs biobolt a közelben, szóval valami olyan megoldás kéne ami teszkó vagy dm-ben megvehető. Tudtok olyat?
2016. jan. 23. 16:54
 1/4 anonim ***** válasza:

egy időben mindenből a bio-t kerestem, így ezt is kipróbáltam.

kb annyi jót olvastam róla, mint rosszat.

feketéhez "jó", ahogy a színesekhez is. fehérhez nem ajánlatos, mert beszürkül tőle.

ezekhez mosószódát próbálj ki. ugyanúgy ott van a dm-ben, a mosódió mellett.

öblítő helyett illóolajokat szoktak használni, de nem azt, amit párologtatóba teszel. szerintem ez is van drogériákban, de bioboltokban egész biztos. viszont elég drága. de az is igaz, hogy csak pár csepp kell belőle, és nagyon illatos.

és most a személyes tapasztalat: semmire nem jó ez az egész.

akkor lehet értelme, ha a bőröd, vagy valakié a családban, allergiás a mosószerekre, öblítőre. bár én évek óta öblítő nélkül mosok, mert nem látom értelmét.

a mosódió természetes anyag, így ezzel ki lehet váltani az allergén mosóport.

de ha nincs ilyen gondod, akkor majd rájössz, hogy igazából semmire sem jó.

a foltokat nem szedi ki. annyira azért nem erős.

és ha rákeresel neten, olvasgatsz egy kicsit a témában, majd sok helyen olvashatod, hogy egy fura szagot ad a ruháknak.

fehérneműhöz semmiképp sem használnám, lévén hogy nem tusztít megfelelően. azért a bugyikat, alsónadrágokat jó lenne fertőtleníteni, azokon olyan dolgok vannak, amik az ember testéből kerülnek ki.

zokni büdös, koszos. a melltartókba is beleizzadsz.

na ezekkel nem veszi fel a harcot a mosódió.

azért csak próbáld ki, pár száz ft az egész, vagy max 1000-2000 ft.

én is elolvastam anno a negatív véleményeket is, mégis kipróbáltam. aztán rájöttem, hogy nagyobb a füstje, mint a lángja.

2016. jan. 23. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Én bátran ajánlom a mosódiót, évek óta azt használok mindenhez, és nem vettem észre, hogy fakítaná a ruhákat. Öblítő gyanánt kevés ecetet (nem lesznek tőle büdösek a ruhák). Egyedül fehér ruháknál nem tökéletes a végeredmény, ha foltosak, mosószódát is be szoktam vetni.
2016. jan. 29. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én mosódiót hasznàlok évek óta (néha mosószert is-itt nincs a boltban mosódió, rendelnem kell.)


Rendesen mos, nem lesznek büdösek a ruhàk, öblítőt nem hasznàlok, nem làtom értelmét.


S nem vagyok màniàs, hogy extràn fertőtleníteni akarjak.

2016. febr. 18. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mondjuk, min 60 fokon mosok, 40 fok nem elég.
2016. febr. 18. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!