Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Wc tartálynál, ok ez?

Wc tartálynál, ok ez?

Figyelt kérdés

Adott egy Dömötör típusú wc tartály az alkatrészeivel együtt felszerelve,használva (panel közegben) néha azt tapasztalom,hogy ha valahol hirtelen elzárják a vizet tehát túlnyomás keletkezik hirtelen benyom egy kis vizet aztán lezár. Pár másodperc az egész folyamat. Nem folyik sehol a tartály nem régen cseréltem a beömlő részben is a tömítést plusz a kiömlő részen a gumi tömítést. A nyomás szabályzónál pedig kicsit leszabályoztam,hogy épp akkora nyomással áramoljon be a víz,hogy oké legyen.

Kicsit fura nekem a jelenség.


2016. jan. 24. 13:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Semmi baja!

Magának a töltőszelepnek van egy kis tehetetlensége,lötyögése. Így ha az állandó nyomással szemben egy kis plusz nyomást,vízlökést kap,egy pillanatra kinyithat.

2016. jan. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Így van, semmi baja.

A töltőszelep addig tölt, ameddig - a vízszint emelkedése folytán - az úszó el nem zárja. (Eddig ez nyilvánvaló, ugye.)

A szelepet egy gumi zárja el. A gumi pontosan akkora erővel zár, amekkora a normál nyomás megtartásához éppen hogy csak elég. Ha ennél kisebb erővel nyomódik a gumi, akkor folyik a víz, emelkedik a vízszint, nő a gumit feszítő erő, és végül beáll ez a pontosan kicentizett erő.

Ha pedig egy pillanatra megemelkedik a nyomás a hálózatban, az már nagyobb, mint amivel a gumi elbír, és kijön egy kis víz.

Ha elzárás után felülről öntenél egy liter vizet a tartályba, akkor nem fordulna elő ez a kérdéses pillanatnyi nyitás.

2016. jan. 25. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!