Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Dömötör lehúzós wc tartálynál...

Dömötör lehúzós wc tartálynál ha lehúzom a WC-t és feltölti a szelep a tartályt és már nincs hangja, akkor minimális víz szívárgást látni folyamatosan a wc csészének azon részén ahol az öblítőcső van és beáramlik a víz mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Szerelő kicserélte az öblítő szelepet (4 ezer forintért) kb 1,5 hete addig jó volt kb 1 óra múlva már teljesen száraz volt a csésze, csere előtt voltak olyan problémák mint amik most is vannak hogy pici víz szivárgást látni a csészén. Aki tud kérem segítsen mi lehet a baj? ez lenne az öblítőszelep amit cserélt( [link] )

#szivárgás #tartály #lehúzás #vízfolyás #Dömötör #öblítőszelep #dömötör wc #víz csepegés #dömötör öblítő szelep
2012. jún. 6. 22:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Vedd le a tetejét.

Látsz egy pálcát,a végén egy öklömnyi labdával.

Ahol a pálca "kezdődik",ott kell lenni egy csavarnak. Ennek ütközik a pálca,ezzel lehet állítani,hogy milyen magas legyen a víz szintje.

Ezt a csavart kellene kb. 1 teljes fordulattal beljebb(az óramutató járásával megegyező irányban)csavarni.


Ha magas a szint az öblítőszelep tetején lévő(4)lyukon átbukik a víz.

2012. jún. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Ágh Ferenc ***** válasza:
Ok az előttem szóló. de azért nem ártana azt is megnézni, hogy a töltőszelep rendesen zár-e, mert attól, hogy elhallgat, pici szivárgás lehet és ugyanúgy feltőltődik! Ha egyből a lehúzás és feltőltődés után szivárog, akkor az előttem szólónak van igaza. Reméljük a szerelő rendesen kitisztította a tartályt és nem valami kis kosz került az öblítőszelep alá!
2012. jún. 7. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Az a baj ezzel a 4000ft-os szelepcserével hogy 3500 -ért kapsz egy új wc tartályt.Én is most fogok venni egyet mert nekem is állandóan folyik pedig új mert most építkeztem.De úgy látszik egy selejteset fogtam ki bármit csinálok akkor is engedi a vizet.
2012. jún. 7. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Így nézett ki az öblítőszelep csere előtt vízkőoldó tabletta miatt van ilyen színe a víznek. A négy lyukon akkor se és most se folyik át az tuti.

[link]

[link]

[link]

Most már azért tisztább a tartály, de vannak benne darabok. A szerelő csak vízzel kiöblítette a tartályt és kész.

A töltöszelepnek már akkor is volt hangja egy picit időközönként amikor a szerelés után jó volt a wc, de viszont víz beáramlást nem láttam.

Amit észrevettem tegnap este, hogy ha a wc tető fent van a

tartályon akkor ahogy összeszorítja kicsit az egész tartályt úgy szivárog a víz, ha pedig leveszem róla úgy nagyon nagyon kicsit enged vizet. Fog tudni vajon kezdeni a szerelő ezzel valamit, vagy teljes csere lesz, mert én már nem akarok megint munkadíjat fizetni ami 2500 volt :S.

Valakinek esetleg ötlete hogy az újjal is ilyen lenne vagy

mi legyen most?

2012. jún. 7. 10:57
 5/17 anonim ***** válasza:
0%
Az a baj a 3500ft-os WC tartállyal, hogy azt is 4000ft-ért (hanem többért) teszik fel! Ja hogy felteszed te? Hát ezért folyik, nem azért mert selejtes!
2012. jún. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Egy wc tartály felszereléséhez azért nem kell atomfizikusnak lenni.Simán felraktuk apámmal aki mellesleg vízszerelő is.Vadi új és mégis folyik mert hibás nem én barmoltam szét.De ha apám nem segített volna is fel tudom szerelni anélkül hogy tönkretenném.Nem nagy ügy.De azért te biztosan jobban tudod igaz?
2012. jún. 7. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Most beszéltem a szerelővel telefonon elmondtam neki mindent amit ide leírtam hibát, erre ő hogy ház nem érti mi lehet amikor új az öblítőszelep lehet valami piszok bekerült a szelep alá (persze hogy gondoltam magamba mivel csak vízzel öblítette ki a szelep csere előtt..), meg hogy kicseréli ő egy új tartályra 6 ezer a tartály + 2 ezer a szerelési költség és hogy 4 hónap után ugyan olyan vízköves lesz mint a mostani. Kérdezem tőle hogy mivel vízkőmentesítsünk erre ő hogy hát mindenki azzal csinálja amivel akarja valami pár száz forintos szarral is jó. Na hát mondom ez kész ja és ez ismerős szerelő... És holnap jön megnézni hogy mi is lehet vele. Na valakinek ötlete hogy mi tévő legyek?
2012. jún. 7. 12:28
 8/17 A kérdező kommentje:
A kérdésem kívül még érdekelne, hogy egyébként 5-6 ezer forint körül milyen WC tartályt ajánlanátok amit könnyű összeszerelni, megbízható és tísztítani(mondjuk ahova nem ragad így be a piszok) ?
2012. jún. 7. 12:42
 9/17 anonim ***** válasza:
43%

Lehet hogy jobban tudom, mert rendszerint olyanokhoz hívnak rendbe tenni a dolgokat (okos tulaj, román) akik azt hitték hogy ahhoz nem kell atomfizikusnak lenni...


De hogy ne offoljak. Olyan nincs hogy egy újonnan beszerelt szelep engedi a vizet. Ezen felül ott kell állni mellette, látni kell hogy mikor indul meg a víz, mennyi víz folyik. Interneten tanácsokat osztogatni marha egyszerű, meg röhögni is ha a másik nem ért hozzá!


Dömötörnél ilyenkor vízszintet, gumit és rugót kell ellenőrizni! Érdemes odafigyelni, hogy a tartály a teteje nélkül ívesre dagad, és a beállított vízmagasság összerakás után megnő! Ez okozhat még problémát ha kicentizték a túlfolyóját.


Úgy gondolom hogy 4000ft + anyag egy ilyen műveletért pedig nem drága, az egy másik kérdés hogy a szerelő úgy hagyta ott hogy szar.


Üdv.

2012. jún. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Légyszíves ne itt vitassátok már meg hogy ki mennyire okos és milyen szakértelme van nem azért írtam ide, hogy másoknak a vitázását nézzem. Egyébként meg ha elolvastad kedves 9. hozzászóló azt amit írtam akkor rájöhettél volna hogy 1,5 vagyis már megnéztem a számla papírt és 6 nap az a 1,5 hét és tegnap lett újra rossz.

Most már tényleg csak az írjon aki tanácsot és segítséget tud adni. Előre is köszönöm :)

2012. jún. 7. 16:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!