Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » 60 fokon lehet mosni pólókat,...

60 fokon lehet mosni pólókat, felsőket?

Figyelt kérdés

Hüvelygomba miatt gondoltam, hogy 30-40 fok helyett, most inkább 60 fokon mosnám a bugyikat, de ebbe az adagba szoktam tenni a pólókat is.

Nem lesz bajuk?



2016. febr. 5. 16:43
 1/8 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem ki fognak nyúlni, vagy a színüket eresztik ki.
2016. febr. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
58%
Azért a fehérneműket nem szokták együtt mosni a pólókkal. Pólókat pedig ne mosd 60 fokon mert kinyúlnak és a színűket is eresztik.
2016. febr. 5. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Akkor hogyan mostok fehérneműt?

Csupán néhány bugyi van a gépben? De úgy majdnem üres.


Ha a póló sérülhet 60 fokon, akkor a fehérnemű is, elvileg. Nem?

2016. febr. 5. 18:47
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Bőven elég a 40 fokos mosás is, nem fogsz visszafertőzödni. De ha nagyon aggódsz, akkor törölközőkkel mosd együtt 60 fokon, pólókat ne tedd be 60 fokra semmiképp.
2016. febr. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
47%
A fehérneműket a törülközőkkel, ágyneműkkel mossák 60 vagy magasabb hőfokon. Pólókat a színes cuccokkal max. 40 fokon.
2016. febr. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 TappancsMancs ***** válasza:
Mosásnál nem az a lényeg hogy póló vagy felső vagy alsó... A címkéjén belül rajta van a saját mosási hőfoka, vasalható e és ilyenek. Ha kell magasabb hőfok tedd törülközők vagy ágyneműk közé, azok strapásabbak. Vagy az eddigiekkel mossad de 1 órás vagy 1:30 idővel. Meg sűrűbben ecetezd a mosógépet, az gombaölő, azt meg üresjáraton. Amúgy a túl magas hőfoktól egyes ruhaanyagok összemennek.
2016. febr. 6. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem ha egyszer kimosod 60 fokon a pólókat nem lesz bajuk. Én egyszer tök véletlen 90 fokon mostam ki egy adag ruhát (amiben volt melltartó is), egyedül annak lett baja, kinyúlt a hát része.


Azért minden alkalommal nem mosnám őket 60 fokon. Akkor inkább tényleg tedd be a törülközőkhöz a bugyikat.

2016. febr. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Utolsó! Lehet, szerencséd volt a mosásnál. :)


Én nem tenném bele a felsőket.

2016. febr. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!