Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Nálatok hogy van a napi rutin...

Nálatok hogy van a napi rutin a takarításban?

Figyelt kérdés

2016. febr. 22. 09:53
 1/6 anonim ***** válasza:
89%

Nekem heti menetrendem van. Hétfő nappali,kedd vasalás, szerda porszivózás csüt.gyerekszoba,péntek konyha, szombat fürdő,porszivózás, vasárnap felmosás, és persze igény szerint mikor mit kell.

Minden reggel letörlöm a fürdő tükröt mik-roszálassal+ablaktisztitó, fújok a mosdóra tisztitó habot,letörlöm, és a wc-t áttörlöm,öntök bele tisztitószert,ezek csak pár mozdulatok de segit a tisztaság tartásában. Délelőttönként mosok,általában minden nap (3 gyerek)

2016. febr. 22. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálam reggel mosdókagyló CIF-fel áttörölve, WC takarítása. Elpakolás, ha véletlenül valami nincs a helyén. Port törölni a heti nagytakarításkor szoktam, naponta csak a TV, zongora és a monitor van letörölgetve.

Délben mosogatás, (minden mosogatás előtt a mosogatótálcát is elmosom, így sosem kell vízkőoldózni) mosogatás után mosogató áttörlése CIF-fel. (Nincs mosogatógépem)

Este mosogatás, felseprés, felmosás.

Végül zuhanyzás után zuhanyozó feltörlése.

2016. febr. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Napi rutin csak annyi, hogy mindennap elmosogatok este. Nekem is heti, hétfőn nagymosás, az szerdára megszárad, akkor leszedem, majd szerdán nagytakarítás.
2016. febr. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
92%

Minden nap kétszer mosogatunk (itthonról dolgozunk), egyszer a férjem, egyszer én. A porszívózást hetente a férjem csinálja. A mosás 2 naponta ez én reszortom, együtt teregetünk (sajnos 2 naponta kell, mert picike a gépünk).


Takarítás heti egyszer, mindig hétvégén, én most 9 hónaposan már nem csinálom, így a férjemre marad a vécépucolás (azt korábban én szerettem megcsinálni).


Annyi a taktikánk, hogyha valami kiömlik, foltot hagy, vagy porol, azt azonnal egy csuklómozdulattal letöröljük, így nincs szükség nagytakarításra a fürdőben vagy a konyhapulton igazán.


Vasalni való cuccaink nincsenek, viszont naponta van macskaalom takarítás, 2 hetente meg teljes csere, ezek is a férjem dolgai, terhességem miatt.

2016. febr. 22. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nincs,és nincs is rá időm.Nektek hogy van? Otthon vagytok?Én elmegyek reggel dolgozni,8 körül indulok,legkorábban is 4 -kor érünk haza,ha a lányomnak edzés van akkor f6.Leülünk vacsorázni,aztán elpakolok,letörlöm a pultot,max. elmosogatok(de nem sokára gép csinálja,mert van,csak nincs még bekötve).Ha mosni kell,ált.reggel berakom és estére mire hazaérek ki van mosva és kiteregetek.Hétvégén takarítunk a férjemmel,ő porszívózik és port töröl,én takarítom a fürdőt és a vécét és felmosok.Nem mászkálunk cipővel a házban.Nincs kosz nálunk.Szeretnék egy Robot porszívót,mert lett egy macskánk...
2016. febr. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a zöld kéz!
2016. febr. 26. 11:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!