Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Melyik a legjobb mosógél?...

Melyik a legjobb mosógél? Amit általában a legszívesebben használtok és még az illata is kellemes?

Figyelt kérdés
2016. márc. 14. 08:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szerintem öblítő nélkül a persilnek van a legjobb illata, utána Tomi japánkert, utána Tomi baby.


Viszont ami nekem bevált, funkcióját tekintve az Ariel mosógél és kapszula. Szerintem jobban tisztít mint a persil de öblítő nélkül nekem az illata nem tetszik. :)

2016. márc. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ez nagyon egyedi. Kinek, mi tetszik. ( Egyébként Ariel és Persil)
2016. márc. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Tomicolor-t, most Bonux, öblítőnek Quanto lila, vagy hasonló egyszerűbb anyagok. Szerintem nem a mosószer a meghatározó.

Port használok, fele arányban szódabikarbónával adagolva.

Persze a gélbe is keverheted szerintem. A bikarbonát elveszi a kellemetlen szagokat, így az öblítő illata jobban érvényesül, illetve lassabb száradás esetén sem tér vissza mosás előtti kellemetlen szag. Árban sem drágít, ha az egykilós kiszerelést veszed, hiszen fele mosószert megtakaríthatsz vele. Ha így jársz el, kevesebb vegyszer marad vissza a ruha szöveteiben, ami kicsit kevesebb allergén terhelés a szervezetedre. Érdemes kipróbálni. :)

2016. márc. 15. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Kedves 3.!


Én Ariel gélkapszulát használok, jó árban volt, be is táraztam belőle.. :)

Így esetleg szerinted megoldható, hogy szódabikarbónát adjak valahogy a mosáshoz? Nem veszítenének a ruhák a színükből?

Köszi

2016. márc. 15. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én a Müller sajátmárkását használom, illetve korábban a ritka, Sano nevű mosószert is.
2016. márc. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Kedves 4-es!


>Így esetleg szerinted megoldható, hogy szódabikarbónát >adjak valahogy a mosáshoz? Nem veszítenének a ruhák a >színükből?


Mindenképp megpróbálnám. Pl. az adagoló tálcába betenném a szódabikarbonátot, legalább két-három evőkanálnyi mennyiséget. A bikarbonáttól nem lesz szürke a ruha, az anyag maradéktalanul feloldódik, elvégzi a feladatát, majd a vízzel távozik. Mellesleg enyhén vízkőoldó hatása is van - én inkább úgy fogalmaznék, hogy a vízlágyító hatás miatt csökkenti a vízkő lerakódását. A szürkeséget leginkább a mosószerekben található fedőszemcsék és a vízkő együttesen okozzák, melyet pl. ecetes öblítéssel lehet semlegesíteni. Az ecet feloldja a mészkötést, így hat.

Ha valakinek pl. a fekete inge lefakul, a mosás után érdemes pár evőkanállal kevert ecetes vízben kissé átgyúrni, áztatni fél órára, majd az ecet szaga miatt bő, tiszta vízben átöblögetni. Egy próbát ez is megér. :)

2016. márc. 16. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ariel. Az illata a legjobb es a foltot is jol kihozza.
2016. márc. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 KicsiJenő válasza:

Használj inkább mosóport!

A mosógéltől hamarabb lesz penészes a mosógép és több lesz a lerakódás.

2016. márc. 17. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igen lehet,hogy igazad van a mosóporral kapcsolatban és tesztek is bizonyítják,hogy a mosópor a leghatékonyabb.A mosógéllel azért is vagyok gondban,mert olyan érzésem van mintha nem lenne tiszta tőle a ruha.Viszont mosóporral mosott ruha keményebb,durvább tapintású lesz.

2016. márc. 18. 09:38
 10/12 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

>Igen lehet,hogy igazad van a mosóporral kapcsolatban és >tesztek is bizonyítják,hogy a mosópor a leghatékonyabb.A


Nem használtam mosógéleket, de szerintem nem feltétlen a halmazállapoton múlik a hatás és mellékhatás, inkább az összetételen. Gondolom a halmazállapot és állag miatt egy csomó töltelékanyagot és fedőanyagot kihagyhatnak a gélekből, amivel a porokat meg agyontömik. Általában nem kell sajnálni, ha ez kimarad - főleg a ballaszt anyagok, amik azért vannak benne, hogy a hatóanyag szemcséi ne tapadjanak össze, valamint pénzt spóroljon a gyártó, jöhessenek a "gazdaságos" kiszerelések. Utána hogy másfélszer annyi kell a gépbe, azt ki nézi.

Néhány porban koptató anyagok (kemény, finom szemcsék) is lehetnek, ezek erősen szövet specifikusak, mihez jó és mihez kifejezetten nem. Ezért jobb, ha valami egyéb természetes, rásegítő anyagot teszel a mosószer mellé mert ezzel kevesebb kellemetlen dolgot viszel be a ruha szövetei közé. Szódabikarbóna mellé lehet próbálkozni gélek, tabletták, vagy mosóporok helyett pár evőkanál mosószódával, vagy a szintén természetes mosódióval, esetleg házi szappan készítők által gyártott, habzásszegény változatú mosóporral, amik általában szagtalanok. (gyógynövényes boltokban láttam e féléket) Nagyon ne szidj, ha nem válik be, ezeket nem próbáltam, bár szerepel az ötéves tervben... :)


Illatanyagnak próbálkozhatsz patikában vett twin20-as anyaggal (=poliszoprbát, 20 molekulaláncos detergens, ezzel készítik a patikusok a magisztrális hidratáló krémeket, ez se egy barátságtalan anyag, a mosogatószerben is egyik gyakori alkotó elem) pár csepp ilyen mellé tehetsz kevés kókusz olajat és izlés szerinti mennyiségben illó olajat, meg kevés 96%-os "tiszta szeszt". Ez a keverék jól oldódik vízben és hatása is kellőképp tartós, hogy házi öblítőnek használhasd. A kókuszolaj lágyítani fogja a szövetet, nem keményedik meg száradás után sem. :)


>mintha nem lenne tiszta tőle a ruha.Viszont mosóporral >mosott ruha keményebb,durvább tapintású lesz.


Próbáld ki a kókuszolajos házi öblítőt, akár mosópor mellé is és szerintem kellemes meglepetés ér.

2016. márc. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!