Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » El lehet-e egyáltalán távolítani?

Rionen kérdése:

El lehet-e egyáltalán távolítani?

Figyelt kérdés

A régi"lépcsős" WC csészénk van és ott ahol mindig áll egy kis víz az első"lépcsőn", ott van egy vékony csík a kis tócsa szélén a tócsácska széle mentén a tartály felé talán vízkő, de amikor gumikesztyűben megnéztem, nem éreztem a felületen a vízkő kiemelkedését. De ez nem azt jelenti, hogy nem az.

Nos próbálkoztam mindennel: domestos wc-s izé, ecet, sósav szódabikarbóna, kínomban még megküldtem kólával is hátha.

A WC rendszeresen van használva úgyhogy nem mindig ugyanaz a víz áll ott fenn. Szóval akinek van jobb ötlete az ecetes vésőn túl annak tanácsát szívesen várom.



2016. ápr. 2. 18:45
 1/4 TappancsMancs ***** válasza:
Pedig az vízkő kéne legyen, önts bele 0,5 liter ecetet és hagyd egy napig amikor elmész otthonról. Idő az kell neki. Viszont hogy ellepje az ecetes víz be kell tömni alatta valamivel, így magasabb vízszinttel tudod oldani mivel az pont felette lehet. Ha vízszinten van akkor jó simán is. A vízkőbe aztán beletapad minden más is.
2016. ápr. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Citromsav vagy ecet, igen, és több óra, amíg fel nem oldódik.
2016. ápr. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy valaki mindig van itthon. Ha éjszakára tenném meg akkor tuti én lennék az első akinek pipilnie kell...
2016. ápr. 3. 17:23
 4/4 anonim ***** válasza:
Én is szoktam így lenni, de ezek olcsó cuccok, gondolj arra! Nem az 1-2 ezer forintos wc tisztítót öblíted le. Szóval bátran tegyél bele újra.:)
2016. ápr. 3. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!