Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mbar és Watt ugyanaz?

Mbar és Watt ugyanaz?

Figyelt kérdés
Egyik porszívónál mbar-ban van megadva a szívásteljesítmény, máshol Watt-ban. A jelenlegi porszívóm 210 mbar szívásteljesítményű. Kinéztem egy másikat aminek meg 300 Watt. Valaki tud segíteni megmondani, hogy a 210 mbar mennyi Watt lehet? Remélem nem hülyeséget kérdezek. Köszi előre is.
2016. ápr. 21. 09:00
 1/4 kovpet ***** válasza:
Az egyik nyomás, a másik teljesítmény. Nem lehet összehasonlítani őket csak a számértékek alapján.
2016. ápr. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A szívóteljesítmény kb azt mutatja, mennyi levegőt szállít a gép. A mBar pedig az "ereje" amikor rácuppan valamire, szóval hogy feltépi-e a szőnyeget:)

Minél nagyobb, annál jobb, mindkét értékre.

Nekünk egy 450W samsung porzsákos van, ciklon előszűrővel, brutális ereje van, és nem is volt drága.

2016. ápr. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Nem értem miért nem írják mindenhova oda watt-ban, bekevernek nekem itt ezzel a mbar-ral. Porzsák nélkülit szeretnék, azt olvastam 300 W-tól már jók. A mostani elég jó azért szerettem volna ha megtudom, h az hány Wattos lehet, sehol a net-en nem írják a leírásánál. Esetleg valamelyikőtők használ álló porszívót? Seprű helyett jó lenne, gyerkőc van és második kisebb porszívót szeretnék gyors takarításhoz.
2016. ápr. 21. 15:17
 4/4 anonim ***** válasza:

ebből kifolyólag van egységesítés. ráadásul a szívást és teljesítményt is gyártónként máshol mérik, így abszolút nem mérvadóak az értékek. ráadásul a túl erős szívás sem jó mindig, mert ha túl rászívja magát a szőnyegre, nincs légszállítás ami beszívná a port.

Nézd az új energia címkéket inkább, ezeken az van, hogy mennyire tisztítják a kemény padlót/szőnyeget, és [link]

mennyire szennyezett a kifújt levegő. Ezek jelenleg a mérvadóak, nem az itt tárgyalt adatok.

(volt még gyártó aki l/perc-szállítást adott meg. A jelenlegi energiacimke a tisztításra öszpontosít és egységes.

2016. ápr. 21. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!