Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mosógépet mivel takarítsam ki?

Mosógépet mivel takarítsam ki?

Figyelt kérdés

Mosás után a ruháknak kicsit poshadt szaga van (száradás után lehet érezni).

Mosószer adagolót tisztán tartom. Szerintem a dob környékén van valami baj... Előtöltős a mosógép.


Arra gondoltam, hogy 1 liter 20%-os ecetet beleöntök és másfél órás programon elindítom (60 fokon).

60 fok elég neki? Mert még 95 fokos program van, de az már elég soknak tűnik.


2016. ápr. 21. 21:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
67%

Tűnik, nem tűnik, azon kell átfuttatni. Az előkelőbb családokban először lúggal (szódával), utána jön az ecet kúra. Íggy a vízkőtől is megszabadulsz.És ne feledd az alján levő tisztító nyílást is kicsavarni és az ottlévő koszt kitakarítani. Lásd a használati utasítást.

Használat után az ajtót ne zárd be teljesen, haggy neki kis szellőzőrést.

2016. ápr. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
44%

Lehet, hogy nem a mosógéppel van a baj, hanem a helyiséggel, ahol szárítod. Ha a mosógépnek lenne baja, rögtön a mosás után lehetne érezni, hogy nem frissek, hanem büdösek a ruhák.


A poshadt szag inkább arról árulkodik, hogy nem szellőzik megfelelően az adott helyiség, és a magas páratartalom miatt berohad, túl lassan szárad és végül poshadt szaga lesz.


Az ecet egyébként károsítja a mosógépet, akkor is ha a sok csóró reklámozza, hogy mennyire jó. Ne borogasd bele.

2016. ápr. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
18%
Először engedj 1 liter vizet a dobba majd 1 csomag trisót ( háztartási ü-be 400 Ft ) szórj bele . Indítsd el röviden 45 cfokon félig vízzel . Ereszd le , áztasd ne 2 liter vizet egy ü ecettel pár óra pihentetéssel . Erre eressz 60 Cfokon egy rövid öblítős mosást .
2016. ápr. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Legalább 10-15 dkg trisót tegyél a dobba, indíts el egy 95 fokos programot (igen, pazarlás, de sajnos néha muszáj), ez leszedi a gép belsejéből a poshadó, penészedő mosószermaradványokat. Utána ecettel is átküldheted vízkő ellen, de a büdösséget általában a lerakódások okozzák. Maga a gép nem büdös egyébként, csak a ruhák?
2016. ápr. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Ecetet semmiképp ne önts bele, inkább trisóval tisztítsd ki.


Érdemes lenne azért jobban megnézni a gépet és annak használatát, mert oka van, hogy poshadt szagúak a ruhák.

Nem-e tömöd meg túlzottan?

Adott programon megfelelő ruhamennyiséget pakolsz bele?

Hány fokon szoktál mosni?

Melegíti-e a vizet a gép?

Azonnal kiteregetsz ahogy lejár a program?

Hova teregetsz? Mennyire szellőzik?

Milyen hamar szárad meg a ruha?

Talán megfontolandó lehet a mosópor, öblítő váltás is.

2016. ápr. 22. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%

Ecetet ne önts bele semmiképp, mert károsítja a gépet. Ne hallgass ezekre a létminimum alatt élőkre, akik a saját kárukon spórolnak... Egy mosógépcsere drágább, mint egy rendes tisztítószer!


Szerintem is elsősorban a szárítóhelyiséggel, tömöttséggel, teregetéssel van a gond, ha csak később van poshadt szaga. Ha mosógépgond lenne, azt rögtön lehetne érezni.

2016. ápr. 22. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Mostanában jó idő van és az udvaron szoktam a ruhákat szárítani. A mosógépet nem tömöm tele, maximum 3/4 részig. A gép ajtaját is nyitva hagyom mosás után. A ruhák egy délután alatt megszáradnak. A program amin mosok az 6kg-ot ír... de én ennek kb a felét rakom be csak.


Igazából a kérdést nem jól fogalmaztam meg. Néhány ruhán már mosás után is van egy enyhe poshadt szag (nagyon kicsi csak, nem is mindig érzem)... na de száradás után mindegyiken előjön elég erőteljesen. Nem tudom mit rontok el.


Tegnap közelebbről is szemügyre vettem a dobot és ugyan lerakódás a gumin meg egyéb helyeken nem látszik, de egy minimális szagot éreztem.


Az is baj lehet, hogy a mosógép eléggé víz takarékos és ezért nem mos ki rendesen? 75 perces programon szoktam a ruhákat mosni (40 fok és 50 liter víz)


Nem tudom hol a baj, de a mosógépet már akkor is kiszeretném tisztítani. Az ecetes megoldás kapott hideget és meleget is. Most akkor ecet legyen vagy trisó?

2016. ápr. 22. 13:12
 8/13 anonim ***** válasza:

Trisó!


Milyen ruhákon érzed ezt a szagot?

Mert én a pólóimon szoktam fura szagot érezni, a hónalj deóra fogom.

Ilyenkor ezeket a ruhákat ecetes oldatba áztatom és kiöblítve kimosom, ha lehet és bírja, akkor 60 fokon, ha nem, hát akkor csak 40 fokon.

2016. ápr. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Trisót nyugodtan. De az ecettől sem lesz baja, mert se a rozsdamentest se aműanyagot nem bántja. Megjegyzem, hogy az ezzel kapcsolatos pert a calgon el is veszìtette.

Amosógèp alján mindig marad vįz, ès a kosz \mosószermardèkok bomlanak benne, ettól büdös. Sokszor a kifolyócsövön is èrezni. Trisó után 2-3dl hypoval 30 fokon mosd át, az fertőtlenìti teljesen, kiöli a gombát baltèriumot, amit az ecet nem tud.

2016. ápr. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nalunk is az volt a baj h keves vizzel mosott a gep, azota lecsereltuk... vagy nem mosott ki rendesen vagy budos volt a ruha. Pedig csak par honapos volt a gep.

Nagyon nem szerettem

2016. ápr. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!