Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogy tanuljak meg együtt élni...

Hogy tanuljak meg együtt élni a pókokkal?

Figyelt kérdés

Már vagy hattal találkoztam (festünk, meg ugye jön a nyár, és mászkálnak a kis dögök). Most is kimászott egy az ágy mögül, és nem merek elaludni,vagy leoltani a villanyt. Esküszöm, már a sírás kerülget, hogy megint ezen kellesz keresztül menni nyáron.

Hiába mondják, hogy nem bántanak. Próbáltam már így megbarátkozni velük, vagy hozzá érni, de már az kikészít, ha három méterre magamtól látok egyet. Mit csináljak?:(


2016. máj. 29. 01:18
 1/9 anonim ***** válasza:

Egy lakatlan ingatlanban én ilyennel pusztítottam el minden rovart:

[link]

De pont ez az hogy lakatlanban, mert büdös és szerintem nem is lehet egészséges belélegezni. Ezért azt javaslom hogy nappal mindig csapkodd agyon őket, talán majd fogynak. Esetleg reggel befújod vele a sarkokat és ahol megbújhatnak, majd mikor hazaérsz alaposan kiszellőztetsz. Vagy ami mégjobb, ha át tudsz költözni egy másik szobába és a szobádban akár napokig nem tartózkodik senki akkor végük van a pókoknak mert befújhatod és ott élő rovar nem marad. Majd kiszellőztetsz és utána vissza lehet költözni. A lényeg hogy egy éjjelen át ne szívd be a permet szagát.

2016. máj. 29. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:) Szerintem beszerzek egy olyat, amit linkeltélt, maximum nem jövök be egy-két napig.
2016. máj. 29. 01:38
 3/9 anonim ***** válasza:
2016. máj. 29. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
#3: Kár, hogy nem igaz, pedig azt hittem, hogy néha ezért nem vagyok éhes reggelente.
2016. máj. 29. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Kutyaharapás szőrével. Vegyél egy madárpókot! A feleségem is ezt csinálta, azóta nagyon sokat javult a helyzet.
2016. máj. 29. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha irtod őket, attól a fóbiád még nem fog lecsökkenni. A pókok ott vannak mindenütt, nagyon hasznos állatok egyébként.

A pókoktól való félelem elég gyakori, de kezelhető. Először ne a hozzáéréssel kezd, hanem elég ha képeket nézel róluk. Olvasgasd a wikipédiát, sok érdekesség van róluk.

Itt le van írva részletesen:

[link]

2016. máj. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Már milliószor hallottam, hogy pókot eszünk, de gondoltam, hogy hülyeség. Ha felvagyok akkor is maximum átszaladnak rajtam, vagy a falon pillantom meg őket. De sose volt az, hogy számon,nem is akarom. Álmomban meg annyira nem érdekel.

Anno vettem egy könyvet, ami a pókokról szólt, már a boltban is rosszul voltam tőle, de azon kezdtem úgya képeket tapogatni, stb. De nem segíttem. Gondolom, ha kezelésre mennék is hasonlókat kellene csinálnom, vagy rögtön pókot simogatni.

Köszönöm a válaszokat,

2016. máj. 29. 14:26
 8/9 anonim ***** válasza:

Kevés pókod van. Hat? Felfordítok egy széket, 28 van az ülőke alatt... Mondjuk én elvből nem irtom őket, mindenütt vannak. Néha elgondolkodom, hogy azért egy kicsit lehetne csökkenteni a számukat, habár amikor megfial egy, akkor kiviszem a kicsiket, s rém hasznosak az egyéb ízeltlábúak megfogásakor. Bár mindig pókhálót kell szedni.

Bocs, ha valakit felzaklattam, az arctámadásos esetekről még nem is írtam, azt én sem szeretem. Plusz az "én" pókjaim általában igen aprók.

Szerintem nincs olyan, hogy minden pókot kiirts s ne jöjjön új. Részvétem. Nekem is el kell viselnem a kullancsokat és a szúnyogokat, irtom őket, a vérszívókat amúgyis igencsak undorítónak tartom, de mindig lesznek, ez van. Örüljünk, hogy nem vagyunk allergiásak s errefelé nem szokott lenni malária. Engem a többi betegség is elkerült, ami ízeltlábúakkal terjed. Jó nekem.


Bocs, segíteni nem tudok, de tényleg lehetne rosszabb... Mérges pókok, meg minden. Annyira még nem vagyunk mediterránba hajlók, bár melegszik az éghajlat... Úgyhogy ez a jövőben még változhat. Addig örüljünk.

2016. máj. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az való ÁN igaz h megeszünk par pólót az életünk során de neked igazából azzal van bajod amiről tudsz es amit erzekelsz , szóval az a lényeg .. En sem bírom őket de megsem olom őket mert babonás vagyok picit ! De csak tényleg kicsit..

Amúgy en szodabikarbonat szórok szét néha es attól elbújnak

2016. jún. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!