Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » A ruhákat tényleg érdemes...

A ruhákat tényleg érdemes kifordítva kimosni?

Figyelt kérdés

Több helyen is olvastam, hogy jobb kifordítva kimosni, mert tartósabb marad a színe.Ez igaz?


Főleg, farmerokra írják.



2016. jún. 4. 12:39
 1/6 anonim ***** válasza:
79%
Én is hallottam már.. Viszont én csak a mintás felsőket szoktam kifordítani. Nem igazán fakulnak így sem a ruháim :)
2016. jún. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
14%

Farmeroknál így van főleg a feketéknél kell ezt csinálni. Én sokáig fekete farmerokat hordtam vagy sötétkék színűeket, meg nekem 3 farmerdzsekim van és vagy 10 farmerszoknyám mert imádom ezeket hordani. Én mióta a barátommal élek úgy csinálom hogy a szennyes farmer ruhákat meg a sztreccses farmerszerű cuccainkat összegyűjtjük és külön mossuk csak azokat, kifordítva, mert ha kevesebb van abból a mosógépbe jobban dobálja és tisztább lesz ha kivan fordítva. Én 19 éves korom óta költöztem külön mert így alakult a életem, volt nekem jó állásom, még a válság előtt bekerültem egy igen jó helyre ahol szerencsére mai napig tartós a helyem, igaz idősebb is vagyok a barátomnál 10 évvel meg én érettségi után rögtön dolgozni mentem és mellette tanultam. A szüleim is segítette, de akkor külön otthon magamra mostam és nem egyszer jártam úgy hogy más ruhákkal mostam a farmereket és volt hogy átvette a színét meg ha nagyon megtömtem a mosógépet nem lett elég tiszta.


Most így a barátommal már így csináljuk, a barátom tud olcsón jó minőségű mosószert szerezni, meg szerencsére a mosógépünk sem eszik sokat, meg a barátom havonta kétszer moshat a munkahelyén ipari mosógéppel és az ágyneműket meg ilyen nagy dolgokat ott mossa ki.

2016. jún. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%

Ez akkora baromság :DD


Ha belegondolsz, kifordítva is pont ugyanannyi víz, mosószer, hő éri, miért fakulna kevésbé? :)


Zipzáros ruhákat érdemes kifordítva, mert így a zipzár húzókája kevésbé tud beleakadni bármibe is, de ennyi.

2016. jún. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem csak bizonyos darabokat.

Pl. amin van strassz, vagy nyomott felirat. Akkor azokat kifordítom, úgy talán kevésbé dörzsölődnek egymáshoz. Vagy ami nagyon bolyhozódik, azt is kifordítva szoktam.

A színét nem hiszem, hogy befolyásolja, hiszen mindenhol éri víz, a belső részét is.

2016. jún. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A színét biztos, hogy nem befolyásolja ugyanannyi víz stb éri. Ha ereszti a.színét külön kell mosni. Ennyi. Kiforditva Max azért kell, hogy ne dörzsölodjenek egymáshoz a ruhák, így kevésbé bolyhosodik és nem bántja annyira a mintát, strasszokat.
2016. jún. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
69%

Színügyileg mindegy.

Ém azért mosom kifordítva a ruhákat,hogy ne bolyhosodjanak. A zippzárt a nadrágokon húzd fel,nehogy a gép kiszedje a zippzár fogát.

2016. jún. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!