Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Festeném a szobámat, de...

Festeném a szobámat, de penészes a fal, mi a teendő?

Figyelt kérdés
Panel lakásban élek, a legfelső emeleten. Észak nyugati tájolású a szoba és az északi falon lévő sarok mindig esőnek van kitéve, szóltam a karbantartónak de azt mondta nem ázik szóval nincs mit tenni, de nálam vizesedik és penészedik, eddig szavóval lefújtam az hatott 1-2 hétig, hozzáteszem csak fűtési szezopnban penészedik, ilyenkor nincs gond. Szóval a vizes falrészt lekapartam a penésszel együtt, újra festem a szobát, azon a részen ahol penészes volt, jól meglett kaparva ott glettelek egy keveset, tudtok valamit ajánlani valami penész ölőt amit a glettbe vagy a festékbe belelehetne keverni, hogy annyira ne szaporodjanak el a gombák a szoba sarkában, még ha egy kicsit meg is vizesedik.

2016. jún. 23. 19:29
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha csak fűtési szezonban van, az nem ázás, hanem páralecsapódás (hőhíd, hideg a sarok)

A panelprogramos szigetelést leszámítva nincs jó megoldás. Szellőztess többet télen, az segít. Ha alacsonyan tartod a páratartalmat, kevésbé lesz penész

2016. jún. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
vizesedés nagy esőzés után van fűtésszezonon kívül is, penész viszont csak fűtésszezonban
2016. jún. 23. 20:09
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez a panel èpìtèsi hibája. Kìvülről meg lehetne oldani gondot. A háznak van biztosìtása, talán abból meg lehetne oldani.

Nálunk a tapèta leszedèse után a felső sarokban ki lehetett látni.

2016. jún. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Manapság ezerféle szárító vakolat közül válogathatsz. De attól tartok, az csak időleges megoldás lesz. Ezért, noha a belső szigetelést nem nagyon szokták tanácsolni, én azt javasolom, hogy tegyél egy 25 mm vastag PROMATECT MC szigetelést az északi falra. Azt azután vakolhatod, festheted.
2016. jún. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Magas télen a páratartalom, a szellőzést kell megoldani.
2016. jún. 24. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Bocsánat, nem kötözködni akarok, de egy panelban általában nem az alacsony páratartalom a megszokott? Mi okozza a párát, főleg felső lakásban, ahol brutális melegek vannak télen?
2016. aug. 17. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Oké vizesedés miatt. Korán van még.
2016. aug. 17. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!