Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mit tudnék tenni, hogy mosás...

Mit tudnék tenni, hogy mosás után az ágynemű ne legyeb büdös?

Figyelt kérdés
3 naponta cserélek ágyneműt nos mikor kimosom trisót rakok be meg cocolino öblitőt de utána mikor megszárad olyan furcsa büdös szaga van mint a mosatlan ruháknak amik hetekig állnak a szennyes tartóban...Egyszerűen nem tudok vele micsinálni de büdös már ecettel is próbáltam akkor is ez van...Van valakinek valami ötlete? Ha napokig áztatom öblitőben akkor is ugyan ez a helyzet :(
2016. aug. 10. 13:06
 1/8 A kérdező kommentje:
Legyen*
2016. aug. 10. 13:06
 2/8 anonim ***** válasza:
49%
Ne tömd tele a mosógépet. Amikor kimosott, olyan helyre teregess, ahol jól jár a levegő, legjobb, ha kintre. Használj Lenor öblítőt, az százszor jobb.
2016. aug. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az agynemut kulon szoktam mosni :\ de koszi kiprobalom az oblito valtast
2016. aug. 10. 14:00
 4/8 anonim ***** válasza:
89%
Hàny fokban mosod a ruhákat? 30? 40? Ha igen akkor olyan penésztelep van a gépedben ami ezt okozza. Hypóval csinálj egy üres főző mosást. Utanna legalabb 60°C-on mosd a ruháidat. Pamut ágyneműt mi 80°-on mossuk.
2016. aug. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
51%

Hány fokon mosod? min. 60 legyen.

3 naponta minek mosni?

2016. aug. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
68%

Valószinű ,hogy a mosógépedet kell először kitisztítani.

Vedd ki a mosószer adagoolót ,mert a nagyon sok öblítő legtöbbször belepenészedik ,és alaposan tisztítsd ki.

Nézd meg a szűrőt is ,az is lehet hogy el van piszkolódva.

Csinálj egy 90 fokos mosást egy egész zacsi trisóval,majd öblítsd át a gépet egy liter 20% os ecettel.

Tisztán csak trisóval én nem mosok,inkább javaslom a mosószódát , de bármelyiket is használod ,ecettel közömbösíteni kell, tehát mindig ecettel kell öblíteni.

Javaslom még a konyhasós áztatást ,10 liter meleg vízhez 3-4 evőkanál közönséges /nem jódozott/ sót kell tenni és egy éjszakát ,de legalább néhány órát áztatni benne a ruhát . Ezt a módszert én a konyharuháknál alkalmazom és elég jól elveszi a szagot és a mosásnál is segít.

Próbáld szabad levegőn szárítani az ágyeműt ,és vasald is ki ami szintén fertőtlenít és szagtalanít.

2016. aug. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Koszonom a hasznos valaszokat! Kifogom oket probalni es remelem bevallanak! Ment mindenkinek a zold kez!
2016. aug. 12. 01:39
 8/8 anonim ***** válasza:
Lehet kapni mosógép tisztítót, érdemes rendszeresen használni, kb fél évente. Mosószert is használsz ugye? Nekem az Ariel-Lenor kombó nagyon bejön, mindenki azt mondja jó illat van még a lakásban is. (Mi nem érezzük, mert hozzászokott az orrunk.) Ja és ne mosd 3 naponta, felesleges.
2016. aug. 12. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!