Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hányás szagú cukrászruhák....

Hányás szagú cukrászruhák. Mit tegyek ellene?

Figyelt kérdés
Párom cukrász és a munkaruháit én mosom, amik legtöbbször vastagon csokisak vagy egyéb finomságokkal vannak beborítva. Mosás után a ruhák mindig foltosak maradnak de ami jobban zavar hogy hányásra emlékeztető szaguk is van amit nehezen viselek, ráadásul ha beteszek a munkaruhák mellé más ruhát vagy akár törölközőt akkor azokon is érezni szoktam, viszont takarékossági szempontból érdemes mellé tennem egyéb holmikat. A szobát is belengi ez a szag és nagyon utálom. Mit tehetnék ellene? Próbáltam már hypózni, áztatós cuccba áztatni, előmosás és 90fokos program is megvolt és öblítőt is használok. Valakinek van még valami felhasználható ötlete? Egyébként a foltok nem igazán zavarják, mert üzembe dolgozik és senki nem nézi hogy mi van rajta, csak ne utcai ruha legyen, tehát inkább a szaggal kéne kezdeni valamit.

#mosás #cukrászruha
2016. aug. 27. 02:23
 1/4 anonim ***** válasza:
37%
Ecet és szódabikarbóna a mosószer mellé.
2016. aug. 27. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
82%

Ecetet szódabikarbónával EGYÜTT használni értelmetlen dolog, mert egymást semlegesítik, azaz a ruhákkal nem csinál semmit.


A kérdésre: elöször a ruhákat át kellene öblíteni hideg folyóvízzel, utána leáztatni mosószódával vagy fözöszappannal egy éjjelen át, újra kiöblíteni és csak utána mosni. Öblítö helyett viszont használj ecetet, mert az eröesn szagtalanít.

2016. aug. 27. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
79%

ecetet az öblítő helyére!- ha kipróbálod. mosószerhez adni értelmetlenség.

Ha kibírja mossad 60 fokon.Áztasd ecetes vízbe utána, aztán öblítsed ki, az ecetszag szellőztetéssel elmegy.

2016. aug. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
31%
Az ecettel meg budosebb lesz és belezarja a foltokat a ruhába. Szerintem a persilt meg a lenor együtt segít.
2016. aug. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!