Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Fehér ruha mosásához használha...

Fehér ruha mosásához használhatok ecetet és szódabikarbónát?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy lehet mosni velük. Nem tudom, hogy kell-e bele mosópor vagy csak szódabikarbóna, 10 v 20 % ecettel kell mosni, ezt sem tudom. Aki mosott már így az letudná írni, hogy csinálta?

2016. szept. 1. 13:07
 1/5 anonim ***** válasza:
48%

Ecet + szódabikarbóna = nátrium-acetát.

A fent említett vegyületek egyike sem bír tisztító erővel, viszont szépen habzik reakció közben, aminek a látványa olyan hatást kelt, mintha valamilyen igazi mosószer habzana!

2016. szept. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
81%
Mosószódával mosni, amihez fehérítő hatása miatt lehet tenni szódabikarbónát és az öblítővízhez 0,5 dl 20% ecet elég.
2016. szept. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
18%
Lehet vele mosni, csak meg kell várni, amíg már nem habzik. téved, aki szerint nincs tisztítóhatása. Ezzel keverékkel csempéket, fürdőkádat, vagy mást is lelehet tisztára mosni.
2016. szept. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ruhát ès csempèt mosni más dolog. Csempèt meg higìtott vagy 20% os ecet is lepucolja, ott vìzkő vagy por van. Max enyhèn savas pasztát csinálsz ahol van csiszoló anyag is.
2016. szept. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Mostam vele...hát semmi extra. Nem lettek fehérebbek a ruhák, mosóporhoz kevertem az öblítőbe meg ecetet tettem 10%-osat. Mármint, az öblítő helyett.
2016. szept. 1. 20:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!