Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ha begyújtom a sütőt, csak...

Ha begyújtom a sütőt, csak akkor marad égve a lángja, ha legalább 20 percen keresztül benyomva tartom a gombot! (Ki szoktam támasztani gyufaszállal. ) Mi lehet a problémája?

Figyelt kérdés
Tanácsolták, hogy fújjak bele egy nagyot a csőbe, ahol begyújtom, hátha el van koszolódva, de semmi javulás.Valaki tudna segíteni, mielőtt szerelőt hívok?

2016. szept. 13. 17:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Valoszinuleg elromlott a hőelem, par szaz forintos alkatresz.
2016. szept. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

#1 vagyok, gyufa..allal kitamasztani nagyon veszelyes, javittasd meg inkabb :)


Azert van benne ez a funkcio hogy ha pl egy nagyobb szellokes miatt kialudna a lang akkor elzarja a gazt a suto. (ha nem zarna el es nem eg akkor eleg gyorsan megtelik a haz gazzal)

2016. szept. 13. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :) És ki tudom cserélni én is, vagy szerelő kell mindenképp hozzá?
2016. szept. 13. 17:18
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Gazsutot csak gazkeszulek szerelo javithat. Es jobb is ra bizni a dolgokat :)
2016. szept. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Inkább bízd szerelőre, mert hiába van hozzá érzéked valamit elszúrsz akár később tragédia is lehet belőle és annak te leszel a felelőse ha nem veled történt. Mégis jobb ilyeneket szakemberre bízni azt a néhány ezer forintot ilyenre ne sajnálja senki. Tudom hogy sokaknak 500 Ft is nagy pénz mert olyan helyzetbe van hogy az is sokat jelent neki, de itt mégis egy hosszútávú dologról van szó, és mégis a biztonság az első.


Én arra tippelek hogy elvan koszolódva nálam pl ez volt. A szerelő 4 ezerért pár perc alatt rendbe hozta és ha már kijött az egész tűzhelyet átnézte

2016. szept. 13. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Probáld meg, hogy teljes lángon 3 percig nyitott ajtoval hagyod.
2016. szept. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Csak kicsi közepes lángon tartsd bent,és hamar el engedheted. Miért?

Az a bizonyos hőelem a koncentrált lángmagban éri el legmagasabb hőt. De nagy lángon a forró mag nem ott van hanem kijjebb 5-10mm-el,,,és emiatt tartanod kell percekig mire felmelegszik üzemi hőfokra a hőelem ,amire sokszor egy rakás zsíros trutyi van rá kozmálva.


Nyilván egy tisztítás a ráégett zsírtól sokat javítana a biztonsági hőelem működésén. Ehhez gázkészülékes szaki kell.

2016. szept. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A okot többen is megírták.Ez idő alatt a berakott sütni való is megsül .
2016. szept. 13. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A gázos részeket tényleg ne bontsd meg, de annyit megcsinálhatsz, hogy kiemeled a sütő aljáról a vaslemezt (úgysem árt néha megtisztítani), és megnézed, nem lazult-e ki a termoelem. Egy csavarral megszorított bigyó tartja a helyén, ha a csavar kilazul, a termoelem elcsúszik a helyéről. Ha ez történt, akkor visszaállítod a fúvóka elé, meghúzod a csavart, és próba. Legrosszabb esetben így sem marad égve, ennél rosszabb nem történhet, nem lehet elrontani.

Ha pont az őrláng előtt áll, és mégsem marad égve, akkor tényleg szerelő és csere.

2016. szept. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!