Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Milyen házimunkát végeztek el...

Milyen házimunkát végeztek el délelőtt és milyet délután?

Figyelt kérdés
Mikor szoktatok szabad időt hagyni magatoknak? nemet és kort is írjatok :) előre is köszönöm :)

2016. szept. 24. 09:53
 1/6 anonim ***** válasza:

Én akkor csinálom mikor jólesik, így nem munka hanem szórakozás. De hangosabb dolgokat(pl porszívózás) délután szoktam csinálni, hátha sokáig alszik valamelyik szomszéd


20F, egyedül élek

2016. szept. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Hétvégén nem végzünk házimunkát, nem vagyunk hülyék :D


Hétköznap megy minden nap 2körül a robotporszi, aztán a felmosó, hogy 4-5-re rend legyen

Kb. 2 naponta megy a mosogatógép

Heti 2x mosógép,szárítógép - általában csütörtök vagy péntek du.

Heti 1x, általában csütörtök vagy péntek délben (meló, 1 órás ebédszünet) bevásárlás


Péntek du. kézi porszívózás, portörlés fürdő-wc-mosdó tisztítás, konyha rendbetétele, (bár főzés után mindig letöröljük a pultot, stb., csak péntek kicsit jobban kitakarítunk), néha sütő-hűtő tisztítás - hamar készen vagyunk mivel mindketten csináljuk és felosztjuk a feladatokat.


Így a szombat, vasárnap mindig a pihenésé,meg a péntek este is :)

2016. szept. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Reggel-délelőtt:


Beágyazok-szellőztetek, elindítom a mosogatógépet, a mosógépet, összehajtogatom a tegnap óta megszáradt ruhákat, elpakolok mindent a helyére, a konyhapultot és az asztalt letörlöm, a fürdőben a mosdót és a kádat áttörlöm, majd a wc-t is. Végül felporszívózok, felmosok. Mire végzek lejár a mosógép is, egy óra kb.

+ főzés


Délután-este:

Ha szükséges elmosogatok, ha estére kerülne a mosás, akkor bepakolok a szárítógépbe. Konyhapult, asztal lepakolása, letörlése.


Ezek a szinte mindennapos dolgok, nem szentírás, van hogy valami kimarad, vagy éppen teljesen felesleges megcsinálni, mert rendben van. Mivel naponta max. 2 óra és sokat is írtam, így van időm magamra, a gyerekeimre, a munkámra ... stb.


29/N, 4 tagú család

2016. szept. 24. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Reggel korán kelek, hogy még munka előtt elvégezzem a házimunkát. Porszívózok, WC-t, fürdőkádat takarítok, port törlök, felmosok stb. Ez reggelente 15-30 perc, mikor mi a tennivaló. Munka után már csak főzök és utána mosogatok. A mosás, vasalás általában a hétvégére marad.

Főzés, vasalás, ruhák hajtogatása közben TV-t nézek, zenét hallgatok, így félig szabadidős tevékenységgé válik.

A kinti, állatok körüli teendők és a kertészkedés is inkább hétvégiek, kivéve az etetést, mert a kutyák és a tyúkok is szeretnek enni minden nap :)

Így marad az esti 1-2 óra, ami az enyém.

40 évesek vagyunk kerttel, pici gazdasággal, munkahellyel.

2016. okt. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem az évek alatt sikerült egy rendszert kialakítani...

Reggel korán, munka előtt semmit sem csinálok, max ha inget veszek fel azt kivasalom.

Du amikor hazaérek kezdem egy gyors porszívózással(nappali) feldobom a vacsit főni, hazaesik a család többi tagja akkor vacsi, utána elmosogatok, ekkor bedobok egy mosást, ezután elpakolom az edényeket, megcsinálom a másnapi szendvicseket, utána kivasalom a tegnap este mosott ruhákat és el is pakolom :D utána kiteregetek, majd fürdés és ha mindenki megfürdött felmosom a fürdőt és a kádat befújóm fertőtlenítős tisztítóval a wc-t pedig körbeöntöm domestosszal és a fürdőt feltörlöm.. :D

hétvégén pedig (ha szombaton nem dolgozok)

reggel feldobom a kaját, elmegyek bevásárolni, de előtte már egy mosást is bedobtam, hazaérek elpakolom amit vettem, itt akkor portörlés, alapos porszívózás, felmosás( ha jó idő van akkor még az udvarra tereget, mint ma is) akkor délután szoktam a nappalit+hálókat takarítani, ekkor megebédelünk utána bepakolok a mosogatógépbe, a konyhát rendbe teszem, itt van egy pár órám szabad, csak mosást indítok meg teregetek közbe(pont ebbe az időben vagyok most is:) este pedig beszedem a ruhákat elpakolom őket(de nem vasalók azt a kosárba teszem), és a mosogatógépet is este pakolom ki.. vasárnap szintén mosok+főzők ez délelőtti munka este pedig több órán keresztül vasalok :D meg vasárnap szoktunk elmenni a családdal

2016. okt. 1. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Délelőtt és délután dolgozok, este szoktam házimunkát végezni. Hétvégén pedig a programtól függ. 36/N
2016. okt. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!