Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Elektromos vízforralóba...

19 Albatrosz kérdése:

Elektromos vízforralóba háztartási sósavat lehet tenni vízkő eltávolítás szempontjából? Rozsdamentes acél a forralólap az aljában és műanyag a kancsó többi burkolata, nem tenne kárt a sósav az alkatrészekben?

Figyelt kérdés
2016. szept. 29. 18:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
inkább ecet. 2dl ecetet szoktam belerakni és felöntöm egy kevés vízzel,majd kiöntöm és többször tiszta vízzel átforralom.
2016. szept. 29. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
ecetet öntök bele majd várok aztán bekapcsolom és persze nyitott ablaknál :) utána átöblítem és ennyi.
2016. szept. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A sósav tönkre teszi, ecettel tisztítsd.
2016. szept. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
87%
Nem biztos, hogy bírja. A rozsdamentes (vagy annak kinéző) acélok nem mind viselik el már a háztartási sósavat sem. Az ecet kíméletesebb, de én inkább citromsavval szoktam eltávolítani a vízkövet a forralóról, mert az nem büdös.
2016. szept. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én vennék 80 Ft-ért egy 50 grammos citromsavat

[link]

és a felét beleöntve a forralóban lévő fél liter vízhez felforralnám az olatot benne, és hagynám forrón 5 percet reagálni. Nem lesz bődületes ecetszag, és a vízkőtől is megszabadulsz. Kihűlve dörzsis szivaccsal csinosítható.

2016. szept. 30. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Teljesen felesleges sósavat venni! A vízforralóban lévő vízkövet tökéletesen eltávolítja az ecet, mint ahogy már többen is írták. Ha hetente egyszer öntesz bele egy kis ecetet, körbetörlöd belül az edényt, hogy mindenhová jusson, majd hagyod egy kicsit hatni, mindig tökéletesen tiszta lesz a vízforralód. Ez a heti egy akkor érvényes, ha nagyon kemény a víz. Nálunk sajnos az.
2016. okt. 1. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a tanácsát :) kipróbáltam és működött is, pacsi :)
2016. okt. 6. 09:52
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem is a citromsav jött be. Fél kiló 4-500 Ft, szilárd kristályos anyag, vagyis könnyű tárolni, kevés helyet foglal, nem folyik ki, kristályos formában nem mar.

A sósav veszélyes maró anyag, az ecet meg bűzlik, ráadásul mindkettő oldatban van.


Mi a citromsavat használjuk bármilyen vízkőoldásra, nagyon látványos eredményt hoz rövid behatási idő alatt.


A vízforralóban úgy, hogy feltöltöm vízzel maxig, bele 1 evőkanál citromsav, felforralom és hagyom kihűlni, semmi szaga nincs és öblíteni sem kell utána, hiszen étkezési citromsav.

De pl. egy spriccelőben (forralt)vízben oldott citromsavat tartok, azzal spriccelem be a csaptelepeket, vízköves csempét ha takarítok és utána mosom át, teljesen vízkőmentesít. Nálunk is nagyon kemény a víz, a tárgyak gyorsan fényüket vesztik a mészkiválásoktól a fürdőben.

2017. febr. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!