Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan motiváljátok magatokat...

Hogyan motiváljátok magatokat extrém rendrakáskor?

Figyelt kérdés

Adott egy nagyon nagy lakás nagyon sok mindennel és elképzelésem sincsen hogyan tudnék motiváltan hozzáállni, mert nagyon sok a munka.


A nagy rendetlenség miatt takarítani sem lehet, szóval az majd csak utána fog következni.


2016. nov. 2. 19:33
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Mi a ferde lókolbász az ez extrém rendrakás? A plafonról fejjel lefelé lógva végzitek el? Vagy mérgeskígyókat engedtek szét a lakásban?
2016. nov. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ihlet kell az egészhez! Miközben szenve..., akarom mondani rendet raksz extrém módon, hallgathatnál pörgős zenét vagy esetleg valakit megkérhetnél, hogy segítsen neked! Gondolkodj úgy, hogy minél hamarabb elkezded, annál hamarabb végzel! ;) Hajrá!
2016. nov. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
72%
Ha kész leszel, te is elmehetsz a bálba a mostoha nővéreiddel.
2016. nov. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A motivációd már meg van, csak nem látod a fától az erdőt! Nagy a kupi, ha nem takarítasz akkor a kosz is.


Szívből ajánlom Marie Kondo könyvét, Rend a lelke mindennek, szerintem nagy hasznát tudnád venni.

2016. nov. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A legjobb, ha segítséget kérsz. Egyedül nehéz. Valaki olyat kérj meg, aki jól ismer, rendezett a lakása. A legnehezebb kidobni a felesleges holmikat, egy kívülálló jobban látja, hogy egy adott kacat felesleges-e.

Aztán gondold át a tárolást. A legtöbb lakásban az a baj, hogy sok a felesleges lom és kevés a zárt tároló: szekrény, kosár, láda, stb. Nincs helye a dolgoknak.

2016. nov. 2. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az én szótáramban nincs olyan, hogy extrém rendrakás... Még a rendrakásnál sem szoktam sűrűn kinyitni. Amúgy az jólesik, ihletett pillanatokban. Nagy lakás sok cuccal rosszul hangzik, arra mindig vigyáztam, hogy ilyen ne álljon elő.

De ha ez van, akkor csinálni kell. Tologathatod kicsit, ha fáradt vagy vagy gyűjtheted az erőt, de egy ponton neki kell esned. Nálam az segít, hogy megpróbálok NEM gondolkodni, van-e kedvem (persze, hogy nincs), csak nekiesni. Biztatva magam, hogy bármikor abbahagyhatom (elkezdenem a legnehezebb, utána egy ideig megy). Jó zene, lehetőleg napsütésben esek neki, amikor nincs semmi dolgom s másra ihletem. S ha tényleg elegem van, abbahagyom, a szenvedés nem az én műfajom.

Ja és ha minden kötél szakad, hívom a párom, hogy tartsa bennem a lelket. Kiskorom óta jobban megy az efféle, ha nem egyedül vagyok...

Ezek az én személyes kis gondolataim, azt nem tudom, nálad segít-e valamelyik...


A takarítás lehetetlensége azért motiválna, utálom, ha gyűlik a piszok vég nélkül... Az úgy nem OK sehogysem.

2016. nov. 2. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
En ugy szoktam hogy ekkor szekrenyenkent haladok és Atválogatok mindent ami nem kell felrakom a jófogásra akár sokszor fillérekért hogy ne kelljen kidobni és ez motivál hogy a fiam perselyébe meg beteszem a pénzt egy kis játék közösen
2016. nov. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Férfi vagyok. Én behúzok egy feles pálinkát, és már könnyebb hozzákezdeni. Esetleg 1-2 óra múlva még egy pohár :-)
2016. nov. 4. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!