Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Van valakinek tapasztalata...

Vitya2 kérdése:

Van valakinek tapasztalata robotporszívóval kapcsolatban? Sima 3 szobás családi ház.

Figyelt kérdés

2016. nov. 21. 06:07
 1/8 anonim ***** válasza:
35%

Úri huncutság!

Addig jó, míg új, aztán kb. egy év után lerohad az akksija, és rájössz, hogy többe kerül a cseréje, mint az új gép ára!

2016. nov. 21. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
29%
Totál haszontalan. Egy 10 perces munkával képes cseszekedni 2 órán át, és el sem tudja végezni. Drága, és hamar tönkremegy.
2016. nov. 21. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
25%

Láttam már ilyet a MediaMarkt-ban de még informatika szaküzletben is. Aztán mindegyikről kiderült, hogy félrevezető az elnevezés, mert szőnyeget porszívózni egyik sem tud. A szanitereken lévő szöszöket képes összegyűjteni, de egy szőnyegre felkapaszkodni már nem képes, azt kiporszívózni pláne nem.

Én az étkezőben (konyhában) a lepotyogott morzsát egy nyeles akkus porszívóval minden étkezés után feltakarítom, hogy ne horjuk szét a ház más részeibe, de ez nálam 2-3 perc. Egy robotporszívó meg órákig szöszöl ugyanezzel, és sokkal drágább.

2016. nov. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
95%

Ezek azoknak valók ahol naponta porszívózni kell pl allergia vagy állatszőr miatt.


Úgy látom eddig csak mindenki szenvedélyből tapasztalat nélkül fikázódott, nekem van is...


A megváltásunk konkrétan. 90m2-t takarít gond nélkül naponta, a sarkokhoz is hozzáfér.

A szőnyegek nem jelentenek gondot, csak a shaggy, 5cm magasságú, azt lecseréltük. Anormál szőnyeg vagy 2-3 centis shaggy (nagyszoba nálunk) nem okoz gondot, alul a műanyagkefével végigfésülve szedi ki a szőrt.


Ami nagy előny, hogy kb 12-15 cm magas így a bútorok alá is befér amit korábban ki kellett húzni.


Ha lemerülőfélben van megy feltölti magát és fokytatja.


Amióta van heti fél óra rendes porszívózás megy a kanapéra párnákra, felületesen a padlóra, korábban ez napi szinten volt 2 benti macskàval!


A nagyobb macskakaja (száraz) darabokat is felszedi, kiszóródott homokot is.


Roomba 880-asunk van.

2016. nov. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja és a küszöb nálunk 2-3 centi, régi a hàz. Nem okoz gondot.
2016. nov. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk is az irobottól van, igaz a régebbi, 700-as szériából. Nagyon meg vagyunk vele elégedve, mert szintén állatokkal rengeteget takarítottunk régebben nélküle.

Bár a magyar fórumokon szinte csak szkeptikus hozzászólásokat olvastam ezzel kapcsolatban, beszereztem egy irobot braava nedves törlőrobotot is (nem a felmosó, mert arról nemzetközileg se hallottam sok jót). Heti 2-3x azt is elszabadítjuk a házban, közvetlen a porszívórobot után. Az eredmény valami hihetetlen, vagyis számomra egy csodával egyenértékű hogy a kis szőrös dögök randalírozása után megnyomok egy gombot és csillog a padló.

Természetesen ezeknek a robotoknak akkor van értelme, ha akadálymentesíteni tudjuk a lakást, és nem 100 éves 8 lábon 5 cm magasságba álló bútoraink vannak, ami alá nem férnek be. A székláb vagy hasonló nem gond, kikerüli. Szőnyegből csak rövidszálú van nekünk, azt simán végigkeféli.

3 éve van meg, és még semmit nem kellett rajta cserélni.

2016. nov. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
85%
Annyit még elfelejtettem, hogy a robotok akkor mennek, amikor nem vagyunk itthon, mivel programozhatóak.Így elindulnak 2 körül és 4-5-re végeznek. Heti programot lehet rajtuk állítani. Ha nem szeretnénk, hogy bemenjenek valamelyik szobába van hozzájuk virtuális blokkoló fal, ami nem engedi be, de nem kell becsukni az ajtót. Ugye a szőrgmbócokat nem zárhatom be mégse :)
2016. nov. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Meggondolandó
2016. nov. 22. 06:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!