Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mitől van, hogy a pamut pólók...

Mitől van, hogy a pamut pólók hónalja izzadt szagú marad mosás után is?

Figyelt kérdés

Hiába a hosszú program, főleg a régebbi pólókból nem jön ki a szag.

Öblítőt nem használok, de nem is szetetnék, túl intenzív.

Több féle folyékony mosószert próbáltam, váltáskor jobbnak tűnik, de idővel az eredmény ugyanaz.



2016. dec. 5. 12:23
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
Próbáld meg, hogy mosás előtt 20-30 perccel jól bedörzsölöd mosószappannal és úgy teszed a gépbe.
2016. dec. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%
Igen, a szappanos bedörzsölés az jó. Ha nincs otthon mosószappanod, akkor bármilyen kézmosószappan is megteszi kipróbálni. De ha rendszeresen így csinálod, akkor sokkal olcsóbb a mosószappan.
2016. dec. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen, ezzel már próbálkoztam, és igazából valamit segített is, csak erte legtöbbször nincs energiám (hat tagú család vagyunk) és reméltem hogy van ennél egyszerűbb megoldás is.
2016. dec. 5. 16:38
 4/10 anonim ***** válasza:
Sajnos, én sem találtam még jobbat. Férjem nagyon izzadós, gondolhatod, mi mindennel kísérleteztem már. Ráadásul a fehér atléták, alsópólók megsárgult hónaljával sem tudok mit kezdeni, folttisztító szappan enyhít rajta valamennyit. Kipróbáltam a neten ajánlott "csodaszereket", nem sok eredménnyel. De azokat időnként fehérítővel, 90 fokon át tudom mosni.
2016. dec. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A hónaljdeó miatt van. Ha használtok ez lesz a gond. Aluminium mentes deót vegyetek.


A szagot eltüntetheted, ha mosás után beáztatod ecetes vízbe, majd újra kimosod. Az utolsó mosás lehet már rövid program, kevesebb mosószerrel is.

2016. dec. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
8%
Fürödjetek rendszeresen.
2016. dec. 10. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
96%

Nincs jelentősége, hogy valaki rendszeresen fürdik-e, naponta.

Ha használ deót, akár egy óra is elég, hogy olyan maradjon a póló, főleg nyáron vagy sport közben.

Ráadásul nem is vagyunk egyformák, örülj, hogy te nem vagy izzadós, de ezért mást még nem kell lenézned vagy megalázót írnod. Tudom, arc nélkül könnyen megy.

2016. dec. 13. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Hatosra nincs mit írni, én csak mosolyogtam rajta...


Azt meg tudnád írni, hogy az alumíniumnak miért van/lehet ilyen hatása?


Az a baj amúgy, hogy a férjem bőre nem bírja az alkoholos dezodort, egyéb "mentes" dezodorok meg nem használnak semmit, pedig pont az a lényeg...

2016. dec. 13. 08:53
 9/10 anonim ***** válasza:

Én sem tudom miért van ez.


Átmenetileg az ecetes öblítés segít.


Olyan deót vegyetek, amiben aluminium chlorohydrate van vagy amiben egyáltalán nincs is semmilyen aluminium, ilyen az adidas, abban nem láttam feltüntetve.


Segít az is, ha fürdés után, gyógyszertári alkohollal, egy kis vattapamaccsal áttörli a hónalját, csak várja meg míg megszárad, addig ne tegye le a karját.

2016. dec. 14. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nálunk van ilyen hülye szokás hogy minden ruhát áztatunk egy mosásnyi idöt. Vagyis volt otthon anyának ez a szokása. De lehet, hogy amúgy használ. Szóval beáztatta az elsö adagot az ázott fél órát. Mosás kb 1 óra berakta a gépet majd jött a következő adag áztatása...Elöl töltős gépnél elárasztotta a fürdőt csodálkozott miért rohadt szét a gép. De ilyen probléma nem volt.
2016. dec. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!