Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Anyukák! Milyen időközönként...

Anyukák! Milyen időközönként takarítotok otthon? Ilyenkor mit csináltok?

Figyelt kérdés

-wc

-konyha

-szoba

-stb


2016. dec. 5. 22:34
 1/10 anonim ***** válasza:

Heti egyszer furdoszoba / wc

Porszivozas , felmosas heti 1-2

Konyha - ahogy hasznalom

2016. dec. 5. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Babam 10 honapos. Minden nap takaritok, de foleg tartom a rendet.Wc,furdoszoba ha meglatok valamit minjart futok a ronggyal. Nagyobb takaritas hetvegen van. Konyhat rendben tartom, ugy ahogy tudom. Porszivozas hetente 1-2szer,maskor sepregetek. Felmosni 2 naponta szoktam,persze a ledobalt kajat azonnal takaritom 😊😊😊
2016. dec. 5. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

3 gyerek,140 nm-es családi ház,rugalmas munkaidő(magánvállalkozás)

Naponta végig porszívózom a házat,és mindenhol felmosok(nem járunk be cipővel,háziállat sincs bent,a kutyánk teljesen kinti).Portörlés(egész házban) 3 naponta,wc-k,mosdók,kád,zuhanyfülke fertőtlenítését heti 2x csinálom.Az ajtókat,ablakpárkányokat hetente törlöm át vizes vileda kendővel.Ablakot évente 4 alkalommal pucolok,ilyenkor természetesen függönyt is mosok.A konyhai gépeket(mikró,sütő,főzőlap)hetente tisztítom,ám ha melegítés,főzés,sütés után szükséges rögvest kitakarítom.A mosogatót hetente fertőtlenítem/vízkőtelenítem.A mosógépet és a mosogatógépet 2-3 hetente indítom el egy tisztító programmal(és a hozzá való tisztítószerrel).Ágyat 2 hetente húzok.Hetente 2-3 alkalommal vasalok.Nem vagyok szuperanyu,egy hiperaktív,kényszeresen takarító,rendet tartó nő vagyok.Ebből a gyerekek szinte semmit nem éreznek(a kényszerességemből),mert napközben megcsinálok mindent(Ők suliban,oviban vannak),csak azt látják,hogy mindig tisztaság van.Ők is mindig elpakolnak maguk után,cipővel nem jönnek be,szóval "kompatibilisek" vagyunk.

2016. dec. 5. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Elozo, hat jol birod :)

Nalunk sincs kosz, de evi egyszer pucolok ablakot :)

Fuggony nincs ( kulfold, itt nem szokas )


Mondjuk en mosas manias vagyok, minden nap mosok, torolkozot, pizsamat egyszer veszunk fel. A kicsi az osszes ruhajat is.

Kb 10 eve nem vasaltam.

Beepitett szekreny van, polcok nincsenek igy szerencsere nem kell port torolni.

2016. dec. 6. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
41%

Naponta.

A WC kb 5 perc reggelente megsurolni egy kis wc tisztitoval, meg fertőtlenítő kendővel attorolni. A fürdőszoba se sokkal több idő zuhanyozás után.

A konyha folyamatosan takarítva van, ahogy használjuk. A gáz letorolve minden használat után, a pult szintén, a mosogató tisztán tartva, hetente dugulasmentesito bele.

A szobákban járóka vagy laminált padló van, itt minimum a soprogetes mindennap, legalább kétnaponta kiporszivozok és felmosok.

Az ablakokat 3 havonta jönnek mosni -ez nekem nem megy, röhej, de ez van.

2016. dec. 6. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

Azért törölközőt és pizsamát egyszer felvenni, aztán mosni elég nagy energia és vízpazarlás..

Én hetente kérszer porszívózok, heti egyszer felmosás, fürdőszoba takarítás, portörlés. A konyhapult, asztal, tűzhely naponta takarítva van mosogatással egybekötve.

2016. dec. 6. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Fürdőszobát heti 1x, ha valami ronda, akkor letörlöm, de ennyi.

Konyhára nem tudok mit írni, használom minden nap, mosogatok minden nap, ha arra gondolsz, hogy kitakarítani alaposan magát a konyhát (szekrények, ilyesmik), akkor jó, ha félévente. :)

Porszívózni minden nap szoktam az egész lakásban, alaposabb, mint a söprés, és ugyanannyi ideig tart megcsinálni. Heti 1 felmosás, ezt mindig gyakrabban szeretném, de sosem jön össze.

14 hónapos kisfiunk van.

2016. dec. 6. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Fürdőszobát hetente suvickolom ki, köztes időben egyszer átmegyek a wc-n fertőtlenítő kendővel.

Konyhát naponta, használat után, utálom, ha kupis. Mosogatógép van, így nem egy nagy kunszt rendbetenni meg letörölni mindent.

Szobákban minden nap rendet rakunk reggel, meg a nap végén.

Robotporszívóm van egy olcsóbb fajta, az naponta körbemegy, én emellett heti 1x porszívózok alaposan ki mindenhol, plusz akkor mosok fel.

Port hetente-kéthetente törlök, ha nagyon elúszok (dolgozom is itthonról), van, hogy kimarad.

Ablakot évente 2x pucolok, ekkor mosok függönyt is.

Mosás heti átlag 2 nap, de akkor 3-4 program is megy attól függően, van-e épp törölköző, ágynemű stb.

Általában van egy alap tisztaság, azt tartom fenn. A gyerek miatt játékok vannak szanaszét a lakásban, de szerintem ez kb. mindenhol így van. Ezeket este összeszedem, napközben is néha, ha kezd sok lenni :)

Egy lányunk van egyébként, ő 17 hónapos.

2016. dec. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én pont úgy csinálom ahogy az utolsó válaszoló :-), 2 kisgyerekünk van.
2016. dec. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia! Bár még csak terhes vagyok, de már anyuka így válaszolok.

Reggel felkelek, beágyazok, utána beindítok egy mosást. Ez a legegyszerűbb feladat, mert csak bedobom a gépbe a ruhákat, beleöntöm a mosógélt v mosóport, az öblítőt és elindítom a mosást. Utána elpakolom az edényeket a konyhában, elmosogatok, ha maradt és már nem fért a csepegtetőre, kicsit pakolászgatok. Elteszem a ruhákat is a szekrénybe. Főzök, főzés közben mosogatok is és pakolászok. Ebéd után kimegyek kicsit a levegőre, adok a macskáknak enni, majd felseprek és pakolászok. Lejárt a mosás is közben, teregetek, ha van még, beindítok még egyet. Port törlök, wc-t pucolok majd elpakolom az edényeket, teregetek, seprek és felmosok. Sötétedés után nem szeretek semmit sem csinálni, olvasok, vagy játsszok, vagy netezek. Este vagy megmelegítjük az ebédet és az a vacsi vagy hideget eszünk vagy összeütök valamit, ha esetleg elfogyott.

2016. dec. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!