Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Kerámia főzőlapon milyen...

Kerámia főzőlapon milyen edényt használhatok?

Figyelt kérdés
Kerámia főzőlapom van, nekem még új. Kaptam ajándékba egy tefal ingenio szettet, meg olyan retro piros zománcos edény szettet. Nem merem használni, mert félek hogy ráég a lapra.
2016. dec. 6. 09:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Én azokat használom, aminek teljesen sima az alja. A legtöbb edényem Anyukám háztartásából van. A kedvenc piros lábasom 40 éves.
2016. dec. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
45%
Az indukciós (elektromos) főzőlap közvetlenül nem melegszik fel használat során, a hőt felülről, az edény aljáról kapja. Az alkalmazott műszaki megoldás az elektromos indukció elvén működik, a főzőlapra rátett vas anyagú edény anyaga az elektromágneses indukció következtében létrejövő áram hőhatása miatt melegszik fel. Mivel az edény hőmérséklete szabályozható és van egy beállítható felső határ is, ezért maga a főzőlap nem melegedhet fel jelentős mértékben. Bármilyen vas anyagú edény használható.
2016. dec. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Az indukciós főzőlap bár ugyanúgy néz ki mint a kerámia, mégis más. Nagyon nagyon fel tud melegedni. Konkrétan ha ráfröccsen az olaj, egyből ráég,és vagy 20 percig tart mire lepucolom, merthogy meg kell várni amíg kihűl. Ezért aggódom.
2016. dec. 6. 13:07
 4/5 anonim ***** válasza:
Kerámialaposon alumínium (aljú) edényt nem lehet használni. Beleértve a kotyogótól a serpenyőig mindent, ami ide tartozik. A zománcos simán mehet, a tefalnak nem tudom milyen az alja, ha van rozsdamentesed, az is mehet.
2016. dec. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Bármilyet de csak abban az esetben ha nem indukviós.
2017. júl. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!