Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mióta mosok van bennem ez a...

Mióta mosok van bennem ez a kérdés: Ha illatos a mosószer, akkor miért van szükség (más) illatú öblítőre? Ha a mosógépbe egyszerre öntöm bele mindkettőt akkor hogyan tudja a gép hogy először a mosószert, majd csak aztán az öblítőt használja fel?

Figyelt kérdés
Mi pontosan a feladata az öblítőnek, azon túl, hogy illatossá (néha túlzottan is) teszi a ruhát mosás után?

2016. dec. 18. 21:59
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Felültöltős és most vettem a mosógépet.

Nyitott felül az adagolója.

Persze középre öblítő, balra vagy jobbra mosószer attól függően hogy folyékony vagy por.


De ahogy néztem a mosás után a gép belsejét, merő vizes, tehát ha mos gondolom az egészet eláztatja az adagolót is, m ivel nyitott mint írtam.


Az illatra vagy szagra meg köszönöm a választ - tehát felesleges kétféle szagot egy mosásnál.

2016. dec. 19. 11:07
 12/14 anonim ***** válasza:
57%

Eláztatja, még szép, máshogy hogyan végezné a dolgát?

De nem egyszerre adagolja!!! Ha így lenne nem lenne tiszta a ruha.


Az öblítőt nem az illata miatt használjuk, tévhit.

Viszont, ha ennyire feleslegnek érzed ne használd, de egy idő után ragacsosak lesznek a ruháid és a mosószer maradvány irritációt is okozhat.

2016. dec. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
26%
Igazából semmi szükség öblítőre. Mi nem használunk soha, és nem látjuk semmi hátrányát.
2016. dec. 19. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
93%

Nyilván engem is le fognak pontozni, még jó, hogy az sosem érdekelt.

Nos, én látok öblítős és anélküli ruhát is, különbséget még nem sikerült felfedeznem, leszámítva, hogy az öblítős irritálóan szagos. Úgyhogy én nem használok öblítőt, bár mosóport se, csak mosószódát (erősebben szennyezett esetre van mosószappan és ökörepe szappan is). Ecet akkor kerül a mosógépbe, ha véletlenül arra járok, amikor a párom mos, mert neki nem jut eszébe. Értem, hogy mosószermaradvány meg ilyenek, ráadásul még a víz is iszonyat kemény itt, azon is segíthet az ecet, ehhez már nem értek... De nekem teljesen jók a ruháim sok év öblítő nélküliség után... Nem ragacsosak, nem kemények, semmi baj nincs velük. S mivel nem szeretek számomra feleslegesen vegyi anyagokat használni, öblítőm se lesz soha. A ruhákat tisztán szeretem, nem mesterséges illatokkal, bár ha nem annyira tetszik egy illóolajom szaga, akkor elhasználom az ecet mellé, egy kevéssel nincs baj, ruhán más.

2016. dec. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!