Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mosható pelenkát úgy is lehet...

Mosható pelenkát úgy is lehet kapni, hogy egyszerre csak pár darabot? Összesen hány darabra van szükség? Simán mosható a mosógépben akár a ruhákkal, vagy valami különlegesebb mosószer kell hozzá? Öblítés, sima öblítővel?

Figyelt kérdés

Egyszerre megvenni a kellő darabszámot elég szép összeg.

Mosáshoz ilyet találtam, elég ellentmondó válaszok: http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

Meg ilyet is leltem: http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb-..


2012. aug. 22. 14:01
 1/7 anonim ***** válasza:

Itt darabárban is van:

[link]


Öblítőzni nem szabad, azt hallottam, mosni pedig gépben is lehet.

2012. aug. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi, de valahogy pelusból nem szeretnék más által használtat ráadni majd. Mert ha még családon belül, úgy oké is, de egy vad idegen... Jó tudom nyilván ki van mosva, meg én is megtehetem még használat előtt. De valahogy inkább mégsem.
2012. aug. 22. 14:10
 3/7 anonim ***** válasza:
nem csak használtak vannak a linken.
2012. aug. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ami biztos, mosószóda, ecet, nátrium- perkarbonát nem tesz kárt bennük sok idő alatt sem.

Mit találtál ellentmondásosnak a linkelt kérdésekben?

Öblítőt használni nem szabad, mert bevonja a szálakat, ezáltal jelentősen csökken a nedvszívó hatásuk. Szappan tartalmú mosószert azért nem, mert eldugítja a szálak közét, a hatás u.az mint az öblítőnél. A betéteket lehet magas hőfokon mosni, a PUL bevonatos "zsebeseket" nem, mert a magas hőfok a műanyagnak értelemszerűen nem tesz jót.

Annyi darabra van szükség, hogy elég legyen annyi napra, ahány naponta mosni szándékozod őket, plusz egy napnyi, a száradás miatt.

2012. aug. 22. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Elfelejtettem: enzim tartalmú mososzereket is kerüld, mert ezek ugyebár úgy működnek, hogy "leeszik" a bolyhokat a textilről, tehát épp azt roncsolja, amitől nedvtartó a pelenka.
2012. aug. 22. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ Kedves utolsó!

Ellentmondás az első linknél a 7., 8. válaszoló szidja a mosószódát ill. a mosódiót. Előtte meg csak hú de jó, az/azok a jó/jók válaszok vannak.

2012. aug. 23. 10:52
 7/7 anonim ***** válasza:

4/5ös vagyok:).

Értem, mi a félreérthető. Az van, hogy a szóda valóban nem fehért csak tisztít. Fehérítéshez a nátrium- perkarbonát a tuti(ez a hatóanyaga egyébként az ún. oxigénes "hipiszupi" folttisztítóknak is, csak azokban van egy csomó sallang is és jó drágán lehet őket eladni...) és a napoztatás. A mosószerekben van optikai fehértő, amitől fehérebbnek látszik a ruha, nagyanyáink ezt kékítőnek hívták. Ha csak a pelusokhoz használsz szódát, akkor sztem nem gond ha nem hófehér, hiszen a betéteknek nincs esztétikai funkciójuk.

Keménység: a ruháknál valóban zavaró lehet, ezért az ecetes öblítéshez minimális öblítőt lehet tenni, a puhaság oké lesz, de a pelusoknál nem kell a betéteknek puhának lenni, illetve pár perc használat után megpuhulnak.

Remélem sikerült tisztáznom a félreértést:).

2012. aug. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!