Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Éles a fűrészemen a lánc,...

Éles a fűrészemen a lánc, minta borotva, de mégsem vág, mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tudna nekem valaki segíteni? Borotva éles a láncom, a vezetőm is még jó ha dolgozott 3 órát. Amikor vágom a rönk fát, az olyan vékony fáknál mint a vezető magassága (kb 7cm), nincs is gond. De ha már olyan vastagot vágok, hogy a vezető teteje eléri a fát (vagyis a felső láncfutás már a fában van), onnantól már nem akar vágni! Mi lehet a gond? Tud valaki tanácsot adni?


2017. jan. 20. 08:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Jól van feltéve?
2017. jan. 20. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
fordítsd meg a láncot.
2017. jan. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Micsoda? A lánc? A vezető? Hogy lehet egy vezetőt rosszul feltenni? Ha pedig a lánc lenne rosszul, akkor már elsőre sem vágna sem vágna! Addig vág a fűrész amíg bele nem vágja teljes vastagságban magát a fába.ahogy elérte a azt a kb 7 cm -mélységet onnantól kezdve csak mintha betont vágnék. Így akkor csak jól van feltéve mind kettő!
2017. jan. 20. 11:32
 4/12 anonim ***** válasza:
Nem új a lánc vagy a láncvezető? -esetleg valamilyen paraméterük nem illik össze.
2017. jan. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

mit vesztesz kérdező...

A fogak felülről előrefele nézzenek.

2017. jan. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A fogalmazásod miatt nem egyértelmű, hogy a láncod is új, vagy frissen van élezve?

Új láncnál nem valószínű, de azért nézd meg, hogy nem túl magas-e a mélységhatároló. Ha majdnem olyan magas, mint a fog éle, akkor le kell reszelni belőle.

Vékony fa esetén elképzelhető, hogy a magas határolós, viszonylag lazán felrakott lánc 1-1 szeme ráfordul a fára, és viszi valamennyire, de ha már több szem dolgozik egyszerre, akkor a feszülés miatt már nem tud ráfordulni egy szem se.

(Nem biztos, hogy érthetően írtam le ezt, de a lényeg, hogy ellenőrizd a mélységhatárolót.)


[link]

2017. jan. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Reszelj le a mélységhatárolóbol is.
2017. jan. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Mielőtt hallgatnál a szőke nőkre,vedd le a láncot és sorjázd le a vezetőt.Ki van vállasodva a vezetőlemezed és ahogy belevágsz a fába az utána picit összezár majd a vezető felső szélét elérve elakad a sorjában.Ha mélységhatárolód lenne túl reszelve inkább fulladna vele a gép az erőlködéstől vagy picit rázkódva-ugrálva vágna de menne mint az atom.Másik lehetséges verzió ha félre van reszelve a lánc.A vágásod elferdül és abban szorul meg a lap,itt nincs mit tenni vidd be a fűrészboltba és éleztesd meg velük.Remélem ha már neked nem is de másnak még hasznos lehet ez a tanács!
2020. jan. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ha nem tudsz olvasni, akkor írni se kellene.

Írta a kérdező, hogy a vadiúj vezetőlemez még csak legfeljebb 3 órát dolgozott. Nem létezik olyan olcsó kínai vezető, ami ennyi idő alatt úgy kivállasodna, hogy megfogná a láncot. Nem tudom, láttál-e már valakit, aki látott láncfűrészt, de az a helyzet, hogy a fában készített vágás majdnem dupla szélességű, mint a vezetőlap.

Azt nem írta senki, hogy túl mélyre van reszelve a mélységhatároló. Csak az lett leírva, hogy túl magas, ezért esetleg reszelni kell.

2020. jan. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ja és ha én nem tudok olvasni akkor te sem mert a láncra is a 3 óra érvényes... tehát a te elméleted szerint a lánc az elkophat 3 óra alatt a vezető meg nem.... szerintem nézzél még pár videót és hidd el m,agadnak ,hogy szagértő vagy én meg nem hiszem el a 3 órás verziót mivel A FÁT JÓL VÁGJA A VEZETŐN LÉVŐ FELSŐ LÁNCIG.... gondold át még egyszer mielőtt kötekedsz és lejáratod magad nyomd a negatívot másra úgyse vagy jó
2020. jan. 3. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!