Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Fekete pólókat hogyan mossam,...

Fekete pólókat hogyan mossam, hogy ne menjen ki a "színük"?

Figyelt kérdés

Már évek óta ez a problémám, hogy veszek/kapok pár fekete pólót (banda pólókat valamilyen nyomtatott mintával), és néhány idő múlva kiszürkülnek, némelyik ilyen undorító bordós árnyalatot is felvesz, némelyik zöldeset... De csak a fekete pólóimmal van ez. Pulóverekkel például nem, márkásabb színes pólókkal szintén nem.


18 éves srác vagyok, alig értek valamit a mosáshoz, éppen ezért nem szólok bele itthon, de nem tartom kizártnak, hogy valamit a szüleim baltáznak el, mivel mindig megvárják míg lesz vagy 2 tonna mosatlan, aztán a lehető leggyorsabban megpróbálják kimosni mindet... vagy lehet, hogy a póló anyaga a hiba?



2016. okt. 19. 21:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Áztasd be egy éjszakára erősen ecetes vízbe őket, az konzerválja a színt. Utána lehet mosni.
2016. okt. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Perwolll Blek Medzsik.
2016. okt. 19. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A feketét akármivel összemoshatod... legalábbis a feketének nem árt, legfeljebb az akárminek :)

Itt a vegyszerrel lesz a probléma

Színes ruhához való mosószert. Általában "color" feliratról vagy szivárvány képről ismerszik meg a boltban.

És ne tegyél hozzá se hypot, se fehérítőt.

Nekem több fekete pólóm is van, 10-20 mosás után is totál feketék.

2016. okt. 20. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az egyetlen dolog amitől a fekete nem fekete maradt,hogy a napra terítettem a ruhákat és egy idő után szépen kiszívta a színét.
2016. okt. 20. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kifordítva, max 40 fokon, fekete ruhákhoz való mosószerrel érdemes mosni. De valószínűleg a ruha minősége rossz, ha más cucc nem viselkedik így. Egyébként te is használhatod a mosógépet, nincs korhatárhoz kötve.
2016. okt. 21. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Esetleg, ha napon szárítod, gondolom mostanság már nemigen :D. akkor fordítsd ki, úgy nem veszi ki a színét. Bátyám a pulóverét mosta "Blekk Medzsikkel" (kihagyhatatlan, bocsánat!). Neki nem is ment ki a színe, majd aztán én vettem kezelésbe azóta nem kikopott, hanem kisétált belőle a szín. Mosószerrel is lehet a probléma, illetve, ahogyan előttem is írták, az anyaggal. Van egy Road-os pólóm, még egy koncerten vettem, olyan vastag anyaga van, mint a dög, tehát jó minőségű, de így is kopik. Pedig egybe mosom az összeset, ha az egyikből kijön a szín "átmenjen a másikba"... Beteg rossz poén... :D Remélem valamit segítettem!
2016. nov. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A Mir black nagyon jó erre, minden fekete holmim megőrizte eredeti színét.
2016. nov. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!