Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Más is minden nap takarít?

Más is minden nap takarít?

Figyelt kérdés
Kandalló miatt porzunk így napi szintű a seprés, felmosás, reggel és este, de van, hogy ígyse tiszta teljesen a talpunk. Portörlés napi 1x a kandalló miatt. Kandallótörlés reggelente. Mosogatni valónk rengeteg, főzésnél nem tudom, hogy, de nagyon sok halmozódik fel, a ruhákból szintén pedig mosógép is többször jár, de a ruhák nehezen száradnak, mosogatás átlépi a napi 3xi alkalmat. Emellett sose érzem tisztának a lakást. Valami tipp?
2017. jan. 24. 05:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

A kandalló már csak ilyen. Többek között ezért sem építettünk be az új házunkba.


A mosogatnivalóra két megoldás van: az edényeket a főzés során folyamatosan mosod, nem hagyod felhalmozódni. Vagy veszel egy nagy mosogatógépet.

2017. jan. 24. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
55%
Mánia kezelése a pszichiátrián történik, oszt vagy sikerül, vagy nem.
2017. jan. 24. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
80%

Nyitott kandalló vagy mi?? Annak meg mi értelme?

Amúgy takarítson az akinek két anyja van... robotporszívó, felmosórobot, mosogatógép, szárítógép..egyszeri befektetés de nrkem az a heti 4-8 óra amit így pihenéssel tölthetek megéri.

2017. jan. 24. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Nekünk cserépkályhánk van, a környékét naponta kétszer porszívózom. Egyébként reggel egyszer porszívózom az egész lakást+feltörlök. (Kb, 25 perces mutatvány a négy szoba)

Így tiszta a talpam és a feltörlő is alig színeződik el.

Sőt, törtfehér szőnyegeink vannak, amin azért meglátszana a kosz, ha lenne.

Nem tudom, hogy miért koszol ennyire a kandallótok. Szerintem nézessétek meg, mert nem kellene, hogy ennyi szennyeződéssel járjon.

2017. jan. 24. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nálunk nincs kandalló, mégis naponta kell takarítani, portörlés, porszívózás, felmosás naponta. Konyhát reggel kitakarítom és estére újra összegyűlik a padlón a szemcsés por, kenyérmorzsa, stb.

Mosogatni folyamatosan szoktam, így nem gyűlik össze sok edény, de nem szeretem ha mosatlan edény van a konyhában.

2017. jan. 24. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Mi a túrót csináltok ti azzal a szerencsétlen kandallóval, hogy ennyire porzik? Mi porzik benne annyira, homokot tüzeltek? A leírásod alapján mintha valami cementgyár tőszomszédságában laknátok.

Nekünk is van kandallónk (benn a nappaliban), de egyáltalán nem porzik. Heti egyszer szokás felmosni meg kétszer porszívózni, és egyáltalán nincs kosz a házban.

2017. jan. 24. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen asszony kellene nekem.
2017. jan. 24. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nálunk is sok a por a kandalló környékén. Mondjuk az csak az alsó szinten van mert vízteres, igazából ott a padlón csak a fáról lehulló kis darabkák a ludasok meg ahogyan összejárkáljuk. Igaz hogy porral jár, alapból, de nem olyan veszélyes. Hetente szoktam port törölni abba a helyiségbe. A párom szerzett egy porszívót amit csak ott használunk, azzal végig porszívózom azt a helyet, mégis gyorsabb mint a seprés, és kb 3-4 naponta felmossuk.

Egyébként a többi helyiségbe elég másfél, két hetente takarítani, mert nem porosodik úgy semmi igazából. Nálunk a mosogatás úgy megy hogy ha nem együtt kajálunk mert nem úgy végzünk melóba, akkor magunk után elmosogatunk. Amikor főzünk, akkor egyben el is mossuk a koszos edényt hogy ne halmozódjon fel annyira.

2017. jan. 24. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Akáccal fűtünk. Egyből begyullad mert brikettet is szoktunk hozzá venni, nem kell vele szenvedni. Nem az van, hogy nem érek rá megcsinálni csak egy kicsit fárasztó.
2017. jan. 24. 11:10
 10/13 anonim ***** válasza:

Hát az nagyon pudvás akác lehet, ha ennyire porzik :D

Szerintem nézessétek meg azt a kandallót, az nem normális dolog ha ekkora port csinál, nem kéne neki.

Egyébként meg a mosogatás meg a mosás hogy jön a kandallóhoz? Vagy ha a kettő független egymástól, akkor meg nem kell minden pulóvert, nadrágot egyszeri használat után a mosásba dobni, nem lesznek azok koszosak egy nap után, vagy tanuljatok meg vigyázni rájuk. Meg nem is tesz nekik jót a gyakori mosás. A mosogatást sem értem, nálunk elég egy nap egyszer elmosogatni, pedig négyen vagyunk, és kb. minden másnap-harmadnap főzünk.


Nem vagy te egy kicsit tisztaságmániás? :)

2017. jan. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!