Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Miért nyúlnak ki a ruháim...

Miért nyúlnak ki a ruháim mosás után?

Figyelt kérdés

Az a gondom, hogy mosás után a ruháim konkrétan szétnyúlnak és úgy néznek ki 2-3 mosás után, mint egy zsák, még a legjobb anyagból készültek is.


Először azt mondták, hogy ne rázzam ki őket teregetéskor. Ez megvan, nem rázom ki, de ugyanúgy nyúlnak. Nem csipesszel terítem ki, csak ráteszem a szárítóra a "felénél".


Mivel teszi tönkre a mosógép a ruhát? Vagy rossz a mosóporom, öblítőm?


Az segítene, ha nem 1000 fordulaton centriznék, hanem 500-on? Vagy a sok víztől még jobban nyúlna?


Férfi vagyok, nem igazán értem a dolgot, de már az összes ruhám tönkremegy...


2017. febr. 15. 08:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a mosás höfoka nem megfelelö
2017. febr. 15. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mindent 30 fokon mosok
2017. febr. 15. 08:57
 3/5 anonim ***** válasza:
43%
A kötött ruháknál én mosózsákot használok és kifordítva teszem bele. Ezekhez viszont kevesebb öblítőt is használok, (Silan) és Perwoll-lal mosom. Hidd el, ezekből a jó minőségű mosószerekből fele is elég, mint ami a használatin szerepel. Az olcsók sokkal többe kerülnek, mert fakítanak, nem őrzik meg a rugalmasságukat, bolyhoznak. Nekem 10+ éves ruháim is vannak,és semmi bajuk. Egyszer vettem gagyit, bánta is a farmerem, egy nagy csíkban foltos lett. A többi ruhákhoz Persilt használok, persze fele annyit, mint az adagoláson szerepel. Gondolom olyan mint az ing, farmer nem nyúlik, csak a kötöttek tudnak deformálódni, na meg a 100%-os pamutok, ezért én ilyet alapból nem veszek. Ha valahol hallod, hogy ecetet tegyél bele a gépbe az öblítő helyett, hát felejtős, mert hazavágja a gumijait a gépnek.
2017. febr. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Coccolino öblítőt használok és Tomi mosóport.

a pólóim nyúlnak ki a legdurvábban, a nadrágok még elvannak, ahogy a pulóverek is, de a pólók...

ráadásul nem hosszában nyúlnak, hanem széltében. Kivétel nélkül mindegyik.


Egyik ismerősöm szerint azért, mert a nyakánál fogva veszem le. Most erről leszoktam, de hátha van használhatóbb ötletetek, mert nem hiszem, hogy ez lenne a nyúlás oka.

2017. febr. 17. 18:21
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom ez segít-e rajtad, de én a pólóimat, amik pamutból vannak 60-90 fokon mosom. Ha kipróbálod, tényleg nézd meg, hogy ne műszálas legyen!
2017. márc. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!