Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Új mosógép - mosás után büdös...

Új mosógép - mosás után büdös ruhák, miért?

Figyelt kérdés

Adott egy másfél hete újonnan vásárolt Electrolux mosógép.

Használat előtt üresen természetesen csináltunk egy mosást, viszont az első rendes mosás óta néhány ruha szaga büdös...... Van valakinek ötlete miért? Ugyan azt a mosógélt, öblitőt használom, mint előtte, és akkor nem volt ilyen probléma. (előző mosógép Samsung volt)



2017. febr. 6. 16:29
 1/8 anonim ***** válasza:
61%
Indits el egy programot ures geppel 90 fokon (vagy amennyi a legtobb) 1 liter 20%-os ecettel. Ha ez se oldja meg a problemat, akkor valoszinuleg az a gond, hogy nagyon tele van rakva a gep ruhaval.
2017. febr. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Egyébként egyik mosásnál sem volt megpakolva. 7 kg ruhát bírna el, max 3-4 kgot szoktam bepakolni. Így mi értelme van az új csilivili mosógépeknek? 20 éves hajdú mosógépet telipakoltam, mindent rendesen kimosott, és jópár napig éreztem a ruhákon az öblitőt.
2017. febr. 6. 18:34
 3/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is ilyen gond van, de nem jövünk rá, hogy miért. Cseréltünk öblítőt, mosóport, kimostuk a gépet és mindegy, hogy sok vagy kevés ruha van bele pakolva. Használtunk öntisztító programot, de javulás nem volt tapasztalható, sajnos...
2017. febr. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Biztos olyan program van kiválasgtva ami engedi a beállított hőfokot?
2017. febr. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kb. 12-14 fajta programot tud a mosógép és mindegy, hogy milyen ruhát (színes vagy fehér pamut vagy műszálas) hány fokra milyen hosszú programra teszünk be, a ruha legtöbbször, főleg megszáradt állapotában büdös marad. Kipróbáltunk rengeteg öblítőt és mosóport, sőt ezeket kombináltuk is egymással. Amúgy a mi esetünkben 1 éves gépről beszélünk, de a probléma szinte a kezdetektől fennáll.
2017. febr. 7. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ez fontos! =D

[link]

2017. febr. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hiába vettél 7 kg-os teherbírású gépet, az nem jelenti azt, hogy 7 kg ruhát tudsz beletenni. Átlagban 4-5 kg ruha fér bele, szellősen a dobba.

A nagy teherbírás inkább azért jó, mert egyszerre pl. több farmert, vastag takarót is ki tudsz mosni.


Probléma lehet még, (bár nekem nem jelent gondot,) hogy kevesebb vízzel dolgozik.

Érdemes lenne megnézni a használatiját, hogy melyik programhoz mennyi ruhát javasol. Mert nem mindegy, hogy 4-5 kg ruhát 38 vagy 51 liter vízben mos ki. (Nálam legalábbis így vannak a programok, még koszos, büdös ruha sose jött ki a gépből.)

Nekem a normál pamut program a legjobb, 30 fokon, egy órás, 51 liter vízzel mos.

2017. febr. 8. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A mosóvizet hova vezeted? mert ha egyből a falba a szennyvízvezetékbe, akkor onnan hiányozhat a bűzzáró vízréteg, és az bűzözi össze.
2017. febr. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!