Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan használjam a mosógélt?

Hogyan használjam a mosógélt?

Figyelt kérdés
Előltöltős gépünk van, eddig kapszulát hsaználtunk, de váltani szeretnék.Viszont nincs olyan adagoló gömböm, amit a ruha közé kell tenni, és az öblítő helyére sem szeretném tölteni. Hol lehet olyan adagolót venni? Nem adják pl. az Arielhez.

2017. febr. 26. 14:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia! A mosógéphez a tartozékok között kaptál egy tartály féle tartót amit a mosószer fiókba kell behelyezni és abba kell a folyékony mosószert tölteni.
2017. febr. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
36%

Elolvastad a mosógép használati utasításában, hogy mihez ajánlanak mosógélt? Mert nem mindenhez, vagy semmihez!

Ha nem kaptál ehhez tartályt és nem írnak róla külön, akkor lehet, hogy a géped nem is alkalmas gélhez.

2017. febr. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
71%

Ez butaság, hogy nem alkalmas rá a gépe. Általában csak magasabb kategóriás gépekhez tartozik ilyen féle adagoló. Az enyémhez van, széria tartozék. Egyébként egy max. 100 forint előállítási költséggel rendelkező retesz az. Az előző géphez nem volt, a használatija nem írta hozzá gélt, mindettől függetlenül tette a dolgát.


Ha nincs az adagolón ilyen, akkor teheted a dobba is, a ruhára öntve vagy kupakban, műanyag pohárban.

De akár egy kisméretű gumilabdát is megfelezhetsz, ezen be is tudod jelölni, hogy meddig kell tölteni és a ruhák közé teszed. Eznem zörög a dobban.

2017. febr. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
39%

3-as ne írd, hogy butaság!

Nekem Whirpool-om van, ahhoz adtak egy táblázatot, hogy melyik program alkalmas a mosógélhez.

Teszi a dolgát a gép azzal is?

Persze, hogy teszi!

Elindul, mos, csak vagy nem olyan tiszta lesz a holmi, ahogy kellene, vagy lerakódik olyan helyeken, ahol nem kellene.

Nem vagyok mosógépszakértő, de elolvastam az utasítást.

Biztos lesz itt olyan, aki tudja miről beszélek és jobban el fogja tudni neked, nektek mondani.

De nem erőszakolok senkire semmit, mindenki azzal mos, amivel akar!

2017. febr. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
"az öblítő helyére sem szeretném tölteni" Oda ne is, mert annak más a funkciója. Egyébként ha a "mosógélen" folyékony mosószert értesz, azt nyugodtan beteheted a mosószeres fakkba, de csak akkor, ha nem akarsz előmosást is. Nekem sincs az emlegetett tartályka, simán beleöntöm. Eddig nem tapasztaltam semmi gondot.
2017. febr. 27. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm Mindenkinek, hogy válaszolt, minden választ hasznosnak találtam. A géphez sajnos nem adtak tartályt erre a célra, de elolvasom a használatit, hogy az mit ír. Ha nem jutok dűlőre, akkor pedig kipróbálgatom a leírt módszereket, és amelyik jobban beválik, annál maradok. :)
2017. febr. 27. 12:08
 7/7 anonim ***** válasza:
70%

4-es:


Két kérdés:


1. Mi a különbség a gél és a por között, hogy előbbi adagoló nélkül, a ruhák közé téve nem oldódna fel? Ne az állagát írd, az egyértelmű.


2. Miért mosna rosszabbul a gél a ruhák közé téve, mintha adagolóba tenném?


Nekem teljesen mindegy ki mit tesz, meri vagy nem meri. Én mertem adagolóval meg nélküle is és TAPASZTALTAM, hogy így is, úgy is működi, makulátlanok a ruhák és a mosógép is hibátlanul üzemel :) Mind oldódik ahogy víz éri, így aztán értelmetlen, hogy adagoló nélkül tilos használni.

Az adagoló csak azért kell, mert anélkül a tartályból kifolyna, de a ruhák közé téve ugyanazt a hatást lehet elérni, mint a tartályba téve, adagolóba.

Szerintem így logikus.

2017. febr. 27. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!