Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Milyen fahasítógépet érdemes...

Milyen fahasítógépet érdemes venni itthonra?

Figyelt kérdés

Koromból adódóan egyre nehezebb a tűzifa aprítása. Szeretnék egy hasítógépet venni, de teljesen tanácstalan vagyok.

Ha van valakinek tapasztalata, kérem ossza meg velem.

Köszönöm.



2017. márc. 20. 10:09
 1/3 anonim ***** válasza:
75%

Nekünk ilyen van, több mint 3 éve:

[link]

4 család fáját hasogatjuk fel vele (mindenki a sajátját)

Nagyon meg vagyunk elégedve vele.

Anno én is itt a gyakorin kérdeztem és egy kedves válaszoló segítségével döntöttünk emellett (ha olvassa, most is köszönjük neki!)

2017. márc. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Annak idején én társalogtam 1-essel, a gépről.

Szüleimnek egy Güde van 5,5tonnás (súlya 50kg) kb: 6 éve már. Azt a fajtát már nem gyártják, de van más helyette.

Létezik a kúpos vagy forgó balta, ami sztem elég veszélyes, viszont egyszerű szerkezet; kúpot lehet a neten venni.

https://www.youtube.com/watch?v=1gs_539Cclg

Így mi maradtunk a hidraulikusnál, ami hasonló mint 1 linkje. Ezzel a 20-25cm átmérőjű körüli fákat lehet hasogatni. Ha a környékeden nagyobbak fák is beszerezhetőek, akkor nagyobb hasítót érdemes venni, 7-8-10-12 tonnásakat; ezek viszont árban is húzósak már. Max bemutató darabokat lehet ritkábban kifogni olcsón.

Túl olcsót nem érdemes venni, mert a balta része elég gyenge, és könnyen felszakad a talapzatról, hiába a megerősített hegesztés utólag. Ha rosszul használod, gyepálod, akkor szintén előfordul.

Használatnál lényeg, hogy ha lehet csomómentes legyen a fa, vagy a csomót a támasztó felé kell rakni, nem a balta felé, mert az nagyon nagy terhelés lesz ha belefut. A baltáról, minden vágásnál távolítsad el a rátapadt famaradékot, szálakat, mert ha rajtamarad, szintén az él helyett fát nyom fába ami nehezebb. Ennek az eltávolítása csak egy másodperces mozdulat. Érdemes 2-3 vágásonként bármilyen (akár fáradt, használt) olajjal megkenni a balta élét, mert jobban csúszik a fába. Ehhez nem kell sok, éppen, hogy; mert ezzel is csökkented a tapadást és segíted a vágást.

Az Alko nem jött be a szomszédunknál, de barkács minőséget ne keressél. Most talán akciósak inkább, és télig lehet vágni, próbálni.

2017. márc. 21. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én is a vízszintes kivitelű hasítót javaslom. Mi egy kisebbet vettük 50k körül, az is 4 tonnát tud, ami azt jelenti, hogy ha nincs göcsört a fában (cser, bükk amit használunk) akkor simán viszi. A göcsörttel meg mindenféle szerszámmal szenvedsz úgy is.

Nekünk fontos volt, hogy szállítható legyen, így állvány nélkül vettük, és külön csináltunk állványt hozzá. Másik opció, hogyha állvánnyal jön, akkor szét lehessen szedni, és minden darabot elbírj egyedül.


Amúgy nagyon hasznos szerkezetek, marhára megérte az árát ez enyém.

2017. márc. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!