Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Bepenészedett termosz műanyag...

Kazir kérdése:

Bepenészedett termosz műanyag zárható kupakját ki lehet tisztítani valahogy?

Figyelt kérdés

Körülbelül fél éve használtam utoljára a kávés termoszomat, amit azután elfelejtettem elmosni... Természetesen bepenészedett a kevés maradék az edény alján és a zárható kupak is tele van belülről, olyan helyen is, ahova lehetetlen benyúlni még üvegtisztítóval is. Menthető szerintetek? Ha igen hogyan?


Az edény fém, a kupak műanyag, gumigyűrűkkel - amik leszedhetők.


Ja, 2-vel is eljátszottam ezt, az egyik ilyen:

[link]


a másik ilyesmi:

[link]


2017. ápr. 9. 20:46
 1/4 anonim ***** válasza:
52%

Azok miatt a részei miatt, ahova nem lehet benyúlni, ajánlom azt, hogy vegyél háztartási szódabikarbónát (kb. húsz dekás kiszerelés), +20%-os ecetet. A termosz kupakját beleteszed valami edénybe, mert ez az egész ki fog futni. Szórsz a kupakba szódabikarbónát, és öntesz rá ecetet. Működnie kell.


Egyébként, az elérhető részeit jó forró (amit bír a kupak) ecetes vízzel. Ehhez forralni szoktam együtt az ecetet és a vizet. Az ecet fertőtlenít.

2017. ápr. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Valamint körömkefe, fogpiszkáló (előző v)
2017. ápr. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A szódabikarbóna nekem is bevált.
2017. ápr. 9. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Penész (+ toxinok) ellen a hipót javaslom (ahol lehet).
2017. ápr. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!