Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » A házilag kivitelezhető...

A házilag kivitelezhető szőnyegtisztító praktikák közül melyik vált be nektek a legjobban?

Figyelt kérdés
Olvastam én krumplival meg káposztával való dörzsölésről meg egyéb hajmeresztő ötletekről, de nem tudom, melyiknek van alapja. Nem tudom,sima vizes kefe mennyire hatásos. Nem tragikusan koszos a szőnyeg. Csak ki szeretném a porszívózásnál alaposabban tisztítani.

2017. jún. 5. 17:41
 1/4 anonim ***** válasza:
A szőnyegeket és a kárpitozott bútorokat hosszú évek óta ecettel tisztítom. Puha kefével. nem szivaccsal, így nem nedvesedik át a szőnyeg.
2017. jún. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Megjegyzem, nem perzsa szőnyeg.

Az udvaron kiterítem a betonra, locsolócsővel benedvesítem, rászórok mosóport és súrolókefével átsíkálom.

Utána feldobom a porolóállványra és a locsolócsővel jól letusolom, amíg már tiszta víz jön róla. Ilyen jó időben 2-3 nap alatt megszárad.

2017. jún. 5. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
54%
Én már vagy 20 éve használok szőnyegtisztító funkcióval rendelkező porszívót. Amikor a Thomas Vario 16 vízpumpa rendszere bedöglött ill. pár csepp víztől szétment a porzsák, akkor beszereztem egy Delton gépet, amit kizárólag a nedves szőnyegtisztításra használok (Thomas száraz párszívózásra, Delton nedves szőnyegtisztításra). Ennél több normál háztartásban nem kell, felesleges bármiféle biológiai módszerrel próbálkozni. Nálunk meglehetősen nagy a szőnyegek igénybe vétele(korábban kutyák, jelenleg naponta 10-20 magántanítvány). A nedves szőnyegtisztításnak olyan tisztító hatása van, amit az ember el sem hinne, ha még nem tapasztalta. A szőnyeg rostjai, szálai közül hihetetlen mennyiségű homok finomságú koszt szed ki. Mivel a gép visszaszívja a felesleges vizet, ezért olyan kevés víz marad magában a szőnyegben, hogy az legfeljebb nedves hatásúnak tűnik, de az is kiszárad 5-6 óra alatt.
2017. jún. 5. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%

aha, nem kell kamuzni, egy nedves szőnyeg rögtön penészedik és büdös lesz a szobában. tapasztalat.

magasnyomásúval kb 10 perc, és csak az ujjam fárad el.

Olyan lesz, mint újkorában.

2017. jún. 7. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!