Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Miért minden pesten van a...

Miért minden pesten van a vidéki kisvárosokat, településeket miért nem fejlesztik egyátalán?

Figyelt kérdés

(Bocsi, de a kérdéshez nem találtam semmilyen normális kategóriát). Szóval az lenne a kérdésem, hogy miért van a cégeknek olyan beszűkült gondolkodásuk, hogy pest a világ közepe? Azért fontos ez, mert persze oké Budapest a főváros, ott élnek a legtöbben, de vidéken, egyszerűen egy pályakezdő legyen az érettségizett vagy friss diplomás egyszerűen nem tud elhelyezkedni (1 éve nem találok semmit, és 2 nyelven beszélek ebből az egyiket felsőfokon, és mégsem kellek sehova), ahonnan fel is hívnak azt mondják, hogy Budapestenvan a munkavégzés helye (annak ellenére hogy a hírdetésben nem az volt), és a próbaidő alatt nem lehet megélni abból a fizetésből (bejárni 3,5 óra naponta szóval , meg ennyi visszafele is).

Érettségim van, szóval nem arra vágyom hogy felsővezető legyek ezt azért ide írom mielőtt valaki elkezd paraszt módon megnyilvánulni.

Valamint beadtam a jelentkezésem egyetemre is, amire remélhetőleg felvesznek, ami mellett majd szeretnék gyakornokként dolgozni, de erre sincs semmi lehetőség szinte csak Budapesten. Valami ötlet, hogy mit lenne érdemes végiggondolni / megpróbálni?

Kérni szeretném, hogy csak olyan válaszoljon aki képes kulturált ember módjára kommunikálni, a "menny ki külföldre a g**ibe" válaszok nem érdekelnek! Köszönöm!



2017. jún. 15. 16:42
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha találsz neked megfelel munkát Budapesten és az 100 km-re van a lakásodtól, akkor jogosult vagy a lakhatási támogatásra.

Igaz, így csak hétvégén tudsz hazamenni, de valamit, valamiért!

Tudsz gyakorlatot szerezni, ami a jövőd alakulása szempontjából nagyon fontos.

Kétféle lehetőség is van:

1)

[link]

2)

[link]

2017. jún. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Hat el kell koltozni. Marmint nem kulfoldre, hanem oda, ahol van munka. Ha csak egy kicsit mesz arrebb a Dunantulra, mar ezerszer jobb a helyzeted.
2017. jún. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Azért, mert vidéken zömében nincs infrastruktúra megfelelően.


Költözz el onnan, ahol egy év alatt sem jutsz munkához! Látod, hogy Budapesten van lehetőség, akkor költözz oda. Másképpen nem megy, mert sehol a világon nem visznek senkinek munkát a fatornyos falujában az utca végére.

2017. jún. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%

Vidéken (most falura gondolok) nemvelhelyezkedni kell... van föld, műveld...

Van egy traktorom, vígan megélek vele...

Vannak állatok, azok is szép summát hoznak... bikákat nevelek vágásra...

A szomszédban meg pont egy informatikus lakik aki nem tud elhelyezkedni a szakmájában itt az alföldön és folyton erről rinyál... én meg csak fogom a fejem,hogy lehetnek emberek ennyire homályok...

2017. jún. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Utolsó!

Teljesen igazad van.

Az a baj, hogy mindenféle iskolát elvégeznek, "aktatologató szakon", azután csodálkoznak, hogy sehová sem kell még egy aktakukac a faluban.

Valódi munkát/szakmunkát egyik sem akar végezni, mert az már büdös nekik.

Csak az urizálás megy, hogy kinek hány diplomája van, jó szakembert meg nagyítóval kell keresgélni...

2017. jún. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én mérnök vagyok, sok az állás Bp-en, de mérnökként vidéki városokban is van bőven lehetőség, szóval ez szakmafüggő is. De ez nem űrtudomány, a cégek oda mennek, ahol van munkaerő, pl. ahova sok képzetlen gyári munkás meg pár képzettebb kell az megy vidékre (tipikusan termelő üzemek), ahova szellemi foglalkozásúak kellenek az nagyobb városokba (pl. könyvelő cég, szoftvercév meg reklámügynökség és hasonlók). De a mezőgazdaságis is példa is szemléletes volt fent.
2017. jún. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Talán, mert ott nagyobb a fizetőképes kereslet is. Egyébként egy okj-s tanfolyam után könnyebben találnál munkát.
2017. jún. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én örülök neki, hagyjanak csak békén minket itt vidéken.
2017. jún. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!