Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan tisztítod a szőnyegedet?

Hogyan tisztítod a szőnyegedet?

Figyelt kérdés

Van két nem túl régi, 2-3 éves szőnyegem, igazából nem minőségi, hanem ilyen gagyibb, műszálas szőnyegek.

A problémám az, h nem tudom rendesen kitisztítani őket, állandóan szöszösek, haj van rajtuk, ami rátapad, nem lehet leszedni, csak kézzel felszedegetni, ami lássuk be elég macerás naponta.

Volt olyan kefém, ami a kutyaszőrt, macskaszőrt felszedte, de eltört, és nem voltam annyira megelégedve, h újat vegyek.

A porszívó meg sem mozdítja, legnagyobb fokozaton sem.

Eddig egy módszert találtam, flakonra tekertem vastag ragasztószalagot, ragasztóval kifelé, és azzal, mint egy giga mágikus hengert körbeforgattam a szőnyegen, de nagyon sok kell belőle, és macerás.

Van valakinek ennél egyszerűbb ötlete, h ne egész nap a szőnyegeket sikáljam?

Ráadásul mindkettő kék, az egyik egész sötétkék.


2010. máj. 19. 18:44
 1/5 anonim ***** válasza:

Ecetes vizes körömkefével 2 hetente átsurranok rajta és felszedi az összes hajat. Az ecettől pedig elmegy a lábszaga a szőnyegnek.... :)

2 havonta pedig porolom, szőnyegtisztítozom. Nyáron kiteritem a kerítésre és magas nyomáson slaggal "kiveretem". 1 nap alatt megszárad a szőnyeg.

2010. máj. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi:)

Én naponta nyalom ezt a nyamvadt szőnyeget, de minden meglátszik rajta, sőt ahogy a férjem megjegyezte, fél órával takarítás után is már mocskos.

Lehet, h ki kellene dobnom őket, és venni normális szőnyegeket? Az a baj, h kész vagyok egy szép szőnyeg.

2010. máj. 19. 19:21
 3/5 A kérdező kommentje:
kész vagyon, bocsi
2010. máj. 19. 19:22
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én porszívózáskor először a szőnyeges résszel porszívózom, utánna a padlókeféssel. Eszméletlen mennyi hajat összeszed, pedig senki nem fésülködik ott (igaz, két hosszú hajú lányom van)

De nemrég hallottam egy ismerősömtől, hogy azt a széles csomagolószalagot "ráragasztja" a szőnyegre, lejárkálja, azután felhúzza a szalagot. Valami 200 forint körül van egy guriga, kb 6-8 cm széles, és 55-60 méter hosszú.

2010. máj. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az első a nyerő. Amúgy 1-2 havonta jót tesz neki a Vanishes akció is.
2010. máj. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!