Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Meddig bírják kiolvadás...

Meddig bírják kiolvadás nélkül a hűtőben a fagyasztott cuccok, le kellene olvasztani a fagyasztót?

Figyelt kérdés
Van kész étel, gyorsfagyasztott cucc, jégkrém, hús...

2017. júl. 2. 21:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Símán kibír 2~3 órát. Mi berakjuk a nagy edényekbe az összeset(szüretelő kád,gyerek fürdetője,stb),-és letakarjuk.

190 centi magas gorenje szekrény van.

Forró vizet rakunk 4~5 lábosba a polcokra,és fél órára rácsukjuk az ajtót.

Utána könnyű...

2017. júl. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A fagyasztót egy óra alatt ki tudod takarítani, ennyi idö alatt nem olvadnak ki.


A fagyasztóba tegyél forró vizet és csukd be, akkor max fél óra alatt leolvad róla a jég, utána kimosod, kitörlöd és már pakolhatsz is vissza bele

2017. júl. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2017. júl. 2. 22:11
 4/5 anonim ***** válasza:
75%

Én ha tehetem télen takarítom ki a fagyasztót és ha mínuszok vannak legalább -3 -5 vagy ennél még hidegebb akkor a fagyasztott cuccokat egy nagy karton dobozba teszem ki az udvarra és szép kényelmesen leolvad a hűtő addig kipucolom és utána mehet vissza a cucc, sosem volt baj.

Volt rá példa amikor nyáron kellett. Akkor azt csináltam hogy fogtam néhány tábla hungarocellt 5 centi vastagságúakat aztán azokból csináltam egy nagy dobozt és a ház leghűvösebb helyiségébe tettem, kívül belül lefedtem fóliával illetve előtte való este beraktam a házban található összes jégakkut még a fagyasztóba. Aztán amikor megvolt az általam összerakott doboz oldalát összekötöttem még pluszba a széleit 5 centinként szeggel erősítettem meg. Amikor ez megvolt akkor a teteje maradt még szabadon ott pakoltam be. A doboz oldal falaira helyeztem a jégakkukat és szépen bepakoltam az összes fagyasztott cuccot, amikor minden szépen benne volt akkor a tetejét letakartam fóliával, majd a láda tetejére tettem a hungarocell táblát amit néhány vastagabb könyvvel fedtem le hogy teljesen rásimuljon tehát ne legyen közte rés ahol kiszökhetne a hideg, és ennek ellenére egy régi paplannal letakartam az egész ládát. Aztán leolvasztottam a fagyót, szép kényelmesen kipucoltam kb egy egész délelőttöm ment rá mert a ládát egyik helyiségből a másikba raktuk át tehát jó 3-4 óra hosszáig volt ez, és utána bekapcsoltuk hagytuk félórát hogy hűljön és utána pakoltunk mindent vissza, semmi nem olvadt ki, ja és a ládába tettem hőmérőt mármint amit csináltam és ott -6 fok volt a tetejénél és a mirelitek közt mivel egymást hűtötték még hidegebb így nem volt probléma és szerintem még egy délutánt is kibírtak volna így a cuccok.

Amikor horgászni megyünk a haverjaimmal 2-3 napra akkor ásni szoktunk egy nagy gödröt azt béleljük ki hungarocellel úgy ahogy írtam s oda szoktuk tenni azokat a kajákat amik nem tolerálják a meleget, plusz néhány jég akkut. 3 napig nagyon jó az a söreink is hidegek maradtak 3 napon át, illetve szerintem max 10 fokra ha felmelegedett bent minden. Persze nem nyitogattuk fel ész nélkül, 3-4 óránként megbeszéltük mit veszünk ki, kivettük gyorsan és vissza, plusz 3 centi földet is rálapátoltunk. Ott például a dinnye amit vittünk 3 nap után is olyan jó hideg maradt hogy el sem hittük.

2017. júl. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hajszáritóval,vagy akár ventilátorral,ami keveset is fogyaszt,nyomatom a levegőt bele.15-50 perc,és már le is van olvasztva .Ideje sincs felolvadni valaminek is .
2017. júl. 3. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!