Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Nagyon erős vízkövet a vécében...

Nagyon erős vízkövet a vécében hogyan tudom megszüntetni?

Figyelt kérdés
Most költöztünk az új házba, és eszméletlenül vízköves a wc, szerintem több éves lerakodás van rajta:-(
2017. júl. 4. 07:00
 1/10 anonim ***** válasza:
72%

Ha a csésze alján van, akkor próbáld meg a vizet egy WC kefével "lelökni" a csőben. Kb. mintha le akarnád tolni a vizet. Amikor már csak kevés van egy fél órára önts sósavat 1-2dl-t, az feloldja és WC kefével súrold át. Utána húzd le.


Ami máshol van a csésze tetején, peremén, azt a fémdörzsivel és sósavval átdörzsölni gumikesztyűben meg esetleg szájmaszkkal.

2017. júl. 4. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod, megpróbálkozom a sósavval, nagy küzdelem lesz:-)
2017. júl. 4. 07:38
 3/10 anonim ***** válasza:
57%

Én vennék újat.

6000- től már lehet kapni wc kagylót.

Sosem lesz tiszta rendesen.

2017. júl. 4. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
68%
a sima ecet is jól oldja a vízkövet és párszáz Ft literje
2017. júl. 4. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
36%

Eszedbe ne jusson fémdörzsivel nekiesni.

A mázat összekarcolod vele.

Ki kell szedni belőle az összes vizet,lent a lyukból is.Én kesztyűben szivacssal szoktam.Majd legalább 1l sósavat öntök bele és persze a csészét is bekenem.Az ülőlének a fém zsanérjait a sósav ne érje.Legjobb lenne leszerelni az ülőkét.

Késő este érdemes csinálni és egész éjszakára hagyni hatni.Ajtót becsukni mert nagyon büdös.

Reggelre remélhetőleg leoldódik a vízkő.

2017. júl. 4. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
33%

Az ecet megoldja, sokkal gyengébb sav, kevésbé terheli a környezetet és olcsóbb.

Ha nem akarsz vacakolni, akkor egy fél üveg ecetet beleöntesz a wc-be, és állni hagyod egész estére. Kefével ledörzsölöd.

De lehet a vizet kiszedni papírral, így kevesebb százalékos ecet is megtesz. Hátránya, hogy szennyezett kagylónál többször is ismételni kell wc-kefés dörzsöléssel együtt, de még egyszer mondom, nem marja szét a kagyló felületét úgy mint a sósav. Sósav után már soha nem lesz fényes a kád/wc kagyló.

Ha túl gyakran vízkövesedik, és megunod tisztítani, akkor lehet újat venni, de ügyelni kell rá, hogy kerüljön rá erős sav.

2017. júl. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
59%

Az " eszméletlenül vízkőves" wc-hez az ecet annyit ér mint halottnak a csók.

A sósav az egyetlen megoldás.

Természetesen a zománcozott vagy akril kádatat én sem maratnám sósavval de itt mázas kerámiáról van szó.

Nyugodtan beleöntheted.De ha kételyeid vannak ovasd el a flakonon leírtakat és olyat vegyél amit wc- hez ajánlanak.

2017. júl. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, ki fogom próbálni az ecetet és a sósavat is, biztosra megyek:-)

Kicserélni jelenleg nem engedik meg az anyagi kereteink, de majd az lesz a következő lépés.

2017. júl. 4. 20:50
 9/10 anonim ***** válasza:
59%

Citromsavat szórnék bele és hagynám egy éjszaka hatni. Másnap jól átkefélném,leöblíteném, aztán valamilyen bázisos tisztítóval (pl.mosogatószer) jól átmosnám hogy közömbösítsem a savat.

Ha a sósavat használni kezded megmarja a porcelánt és soha többé mással nem lehet kitisztítani.

A legjobb megoldás természetesen a wc csésze cseréje lenne.

2017. júl. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
48%
A legtutibb megoldás a tömény sósav. Kis háztartási boltokban lehet kapni klórmészt is, néha az van ráírva helyette, hogy kalcium-hipoklorit, elvileg ez is remek vízkőoldó, bár én ezt a megoldást még nem próbáltam. Az ecet erős vízkővel szemben nem valami hatékony...
2017. aug. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!