Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan lehet kiszedni az erős...

Hogyan lehet kiszedni az erős izzadtságszagot a pólóból?

Figyelt kérdés

Régi, több éves pólókról van szó, és a hónaljnál nagyon büdös, mosás után is. Volt, hogy bedörzsöltem mosószappannal, majd kimostam, (ezt egymás után 4x), de a szag megmaradt. Ecetes vízzel is próbálkoztam már, semmi. Nagyon szeretem ezeket a felsőket, nem akarnám kidobni őket.

(Amúgy használok izzadtsággátlót, csak a régi belevette magát a ruhákba, ezért is van ez a gond. Azóta más fajtát használok, remélem ezzel már nem járok így...)


2010. máj. 21. 22:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
17%

nagyon egyszerű.

mosd ki őket 60 fokon jó minőségű (vagyis drága) mosószerrel. ezen a hőfokon elpusztulnak a baktériumok, gombák stb.

ha mégsem akarod 60 fokon mosni, akkor vasalgasd jó hosszan azt a részt, az is megöli a bacikat.


szerintem ha szőrtelen a hónalj, akkor sem lehet bebüdösödni, ha valaki egyáltalán nem használ dezodort, vagy csak nagyon enyhén.

2010. máj. 21. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Mostam már úgy is.

Rendszeresen szőrtelenítem a hónomat. A gond az, hogy nagyon izzadós vagyok és beleült a ruhába a dezodor, amit használtam.

2010. máj. 21. 23:15
 3/12 A kérdező kommentje:
Jah, és Tomit használok. Ettől drágábbra nincs pénzem, egyetemista vagyok.
2010. máj. 21. 23:16
 4/12 anonim ***** válasza:

Ez hülyeség, hogy a szőrtelen hónalj nem izzad. Honnan veszed ezt válaszoló???


Amúgy nem tudok sajna válaszolni, mert nekem is van két ilyen régi pólóm, amiket állandóan nyúzok itthon, és én is így vagyok vele... vasalás után is érzem rajtuk.. ráadásul én nem is vagyok az a nagyon izzadós.. :(( Asszem ezeket a pólókat kidobom. Már arra is gondoltam, hogy nagyon használtak, és valamiért ott nem lehet kimosni rendesen. A kevésbé használt pólóimmal nincs ilyen gond.

2010. máj. 21. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
19%

hát, akkor passz.

végülis biztos jó a Tomi is, én se veszek mindig drágát. inkább a 60 fok a lényeg. érdekes, hogy ez sem volt elég.

esetleg még dörzsöld meg kefével, meg áztatsd jó sokáig ecetes vízben őket.


nem azt írtam, hogy nem izzad a szőrtelen hónalj, csak szerintem nem büdösödik úgy távolról sem.

tudom hogy hiába mossuk meg a hónaljunkat a legjobb szappannal, tusfürdővel, ha szőrös, nem mindenkinél tisztul meg. saját tapasztalat, hogy fürdés után is büdös maradt. esetleg ha samponnal mossa valaki, talán akkor nem büdös a szőrzet. vagy ha mindig kádban fürdik, és hosszan áztatja magát, akkor okés lehet.

2010. máj. 22. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van. :) Ezt az ecetes vizes áztatást a kidobás előtt azért még én is kipróbálom! Jóéjt Nektek, én már nem bírom tovább a fentlétet :)
2010. máj. 22. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
100%

Szoda bikarbona a mosovizbe kb 1 tasak egy mosashoz.

Az en ferjem munkas poloibol kiszedi az izzadsag szagot.

Nem karositja az anyagot es a szinet sem veszi ki.

2010. máj. 22. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
igen szódabikarbóna szuper! söt,ha a honaljadra desodor helyett szódabikarbónát teszel,elfelejtheted a kellemetlen testszagot..(mosakodni azért kell..)
2010. máj. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

vagy eszembe jutott még egy tuti tipp! bár ez kissé költséges.

add be vegytisztítóba őket.

vegytisztítás után garantáltan nem marad semmilyen szag.

2010. máj. 22. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
80-90 fokon, teljes program, teljes töltet. Ariel + Domestos, túladagolva. Az még a kórházi szabványoknak is megfelel :D
2010. máj. 29. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!