Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Miért nem érződik a frissen...

Miért nem érződik a frissen mosott ruhán az öblítő illata?

Figyelt kérdés
Jó minőségű mosószert és öblítőt használok, (Ariel+ kék lenor) és még sem illatosak a ruhák! Nem értem miért van ez, sogornőm ugyan ezt a mosóport ill. öblítőt használja, és neki hónapok után is megmarad a ruhákban az illat! Amikor kiveszem a mosógépből a ruhákat még lehet érezni az öblítő illatát, de már ekkor sem olyan intenzív, amikor pedig megszáradt szinte semmit nem lehet érezni! Miért?

2017. júl. 31. 14:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem kukacoskodásból, de jó helyre öntöd? :D

Nálam a kezdetekben, amikor külön költöztem, kiderült, hogy azért nem érzem, mert nem jó helyre öntöttem az öblítőt a 4 fakk közül :D

2017. júl. 31. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Tiszta a mosógéped? Ha el van vízkövesedve az is okozhatja..

Én 4-5 mosás után szoktam egy üres ecetes mosást csinálni, egyrészt tisztítja a gépet másrészt védi is.

Persze jó kérdés az is, hogy jó helyre öntöd-e? :D

20L

2017. júl. 31. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

"Nálam az volt a gond, hogy a másfél kupaknyi öblítő egészen a max. jelzésig ért.

Amikor a mosógép engedte a vizet a mosóporos fakkba, az öblítőt is kimosta, mert túl folyt a max. jelzésen.

Így nem teszek csak egy kupaknyit bele és így már illatosak a ruhák."


Ezt másoltam,mert nekem mindig nagyon finom illatúak a ruháim,szerencsére.. Régi mosógépünk mosott úgy,hogy mire kivettem a gépből nem volt öblítő illata.(Aztán nem rég bedöglött,hála istennek,azóta szerelmes vagyok az új mosógépbe, és a ruhák illatába.)


De az is lehet,hogy túl kemény a víz nálatok. Illetve a gép vízköves. (ecettel nem árt heti/két heti egyszer elindítani egy üres mosást )

Illetve,ha a lakás hűvös,párás,akkor se maradnak meg az illatok.

Egyébként én mindig leállítom 10-15 percre a gépet, amikor öblít, ("öblítőstop")és csak utána engedem centrifugálni. Az illat így - az áztatás miatt - sokkal tovább megmarad.

Esetleg kint friss levegőn szárítani nem tudod?

Vagy legalább nyisd rájuk az ablakot..

Illetve higítod az öblitőt,vagy úgy rakod bele ahogy van?

2017. júl. 31. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Hát az ecetes mosásról már hallottam de még nem próbáltam! És igen biztosan jó helyre öntöm az öblítőt!:) Kintre teregetek kertes házban lakom, lehet hogy a vizkő es a lerakódott mosószer a probléma!
2017. júl. 31. 14:31
 5/13 A kérdező kommentje:
Ja és nem higitom, 1 kupaknyit szoktam belerakni!
2017. júl. 31. 14:32
 6/13 anonim válasza:
100%
Nem lehet, hogy csak azért nem érzed, mert hozzá vagy szokva az illatához? Én Pesten lakok albiban, itt is mosok, de egy idő után már nem érzem a ruháim illatát. Amikor viszont hazamegyek vidékre és kipakolok a bőröndből, egyből megérzem az illatukat, gondolom amiatt, mert más a környezet, mások otthon az illatok, mint itt. De nem biztos, hogy veled is így van, csak én saját tapasztalat alapján ezt vettem észre. :)
2017. júl. 31. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sem marad meg az illat, ha kintre, a napra teregetek! Olyan "napon szárított" illata lesz. Ha bentre teregetek ugyanazt használva és lassabban szárad, akkor sokkal jobban megmarad az illata.
2017. aug. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Örülj neki. Biztos elég jól öblít a géped. Az a dolga.
2017. aug. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
100%
Szia. Nekem is ez volt a problémám,pedig új gépem van.Nekem az lett a megoldás hogy 2 öblitésre állitom,először sima vizzel öbliti ki így a mosópor illata teljesen kimegy,a következő már öblitős víz....igy tökéletesen benne marad az illat.Én is kertes házban lakom és kint teregetek,de illatos.A másik az hogy megszokod az illatot,időnként váltani kell,én 2 fajtát használok felváltva.
2017. aug. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
100%
Nekem vadiúj gépem van és nulla öblítőillat. Rájöttem, hogy annyira alaposan öblít, valószínűleg nem az öblítős víz az utolsó, hanem azután még van egy (még nem figyeltem ki) és egyszerűen teljesen kimossa az öblítőt is a ruhákból. Már azon gondolkodom, hogy nem is teszek öblítőt, csak pénzkidobás. Pedig szeretem az illatos ruhákat, de hát most a 100 ezres mosógépet ezért nem dobom ki...
2018. ápr. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!