Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Létezik olyan permetezőszer,...

Létezik olyan permetezőszer, ami természetes alapanyagú, tehát nem vegyszer?

Figyelt kérdés
De kiöli, vagy legalábbis elriasztja a veteményről a kártevőket, rovarokat, élősködőket? Azért is érdekelne, mert sok zöld visszamarad a termesztésből, ami komposztnak, vagy takarmánynak még jó lehet, de csak akkor ha nem vegyszeres...
2017. aug. 1. 12:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Zöldhulladékot áztathatsz vízben, lombtrágyaként lehet kipermetezni pl csalán, nadálytő levél, egyes növények forrázata rovarriasztó pl varádics, üröm, fokhagyma
2017. aug. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Létezik.

Van teljesen bio, pl. csalánlé.

Vannak természetes piretroid hatóanyagú szerek,

aztán jönnek a durvább vegyszerek, amiket én spec. már csak végső elkeseredésben használok :-)

2017. aug. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Csalánlé valóban jó? Elűzi a rovarokat? A lényegesebb az lenne, mivel az rágja meg, az bújik bele, stb.
2017. aug. 1. 14:30
 4/7 anonim ***** válasza:

Én levéltetű ellen használtam, elég jó hatékonysággal.

Egy fél sittes zsáknyi csalánt leszedtem, beletömködtem egy festékes vödörbe, felöntöttem vízzel, majd jól összecsömöszöltem, 2 hétig áztattam.

Olyan büdös volt mint a rohadás...

Átszűrtem, kicsit higítottam rajta vízzel, és este kipermeteztem.

Jó szarvasmarha-telep szag lett az egész környéken, de másnapra elmúlt a szag.

A levéltetvek viszont odébbálltak.

Ha nem kívánod ezt a macerát, mondom a természetes piretroidok is elég szelídnek mondható szerek.

2017. aug. 1. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

magas káliumtartalma erősíti a sejtfalat, amit a levéltetű nehezebben szúr át.


természetes alapú (dohány) a nikotin, de idegméreg, ami bőrön keresztül felszívódik.

Betiltották az ilyen szereket, mert "nem volt egészséges"...

2017. aug. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Diófalevél főzet.
2017. aug. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

"természetes alapú (dohány) a nikotin"


Hát igen. Ezért nem kedvelem, amikor a természetes alapanyagokat nem tartjuk vegyszernek, csak azt amit a vegyipar előállít.

Két évig nem jöttem rá, miért vagyok néha rosszul, amikor belakmározom Bözsi néni BIO kertészetéből. Különösen a paradicsomját kedveltem. Őstermelőként árult a néni, és nagy filctolalt pingált kartonlapon hirdette, hogy "vegyszermetes" termelésből származó BIO zöldségek és gyümölcsök.

Persze tanúsítva nem volt, de mindenki elhitte, hogy nem vegyszerez. Na egyszer aztán mindenkinek a kertjét ellepték a levéltetvek. Én is bőszen fújtam Karate-vel őket. (3 napos a várakozási ideje). Másnap, szombaton újra vettem Bözsi néni csoda BIO paradicsomából, de vásárlás közben szóba elegyedtem vele, és kérdeztem tőle, hogy vannak-e nála is levéltetvek.

- Voltak, kedveském, voltak!

- És mit csinált velük, ha nem vegyszerez?

- Hát a férjem csikkjeit áztattam ki, és azzal szórtam meg őket!!!


Szóval az ellenőrzött körülmények közt gyártott, és ismert élelmezésügyi várakozási idővel rendelkező "vegyszereket" nem használta.

Helyette a váltakozó töménységben házilag előállított, és általa ismeretlen lejárati idejű nikotinnal (és még ki tudja mivel) mérgezett engem, és minden vásárlóját rendszeresen. Mint BIO.


Soha többet nem vásároltam semmit tőle.

És az erős izzadással és nyakmerevedéssel járó heves fejfájásaim, láss csudát, elmúltak!

2017. aug. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!