Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mosás 30 fokon? Mit gondoltok?...

Mosás 30 fokon? Mit gondoltok? Jól csinálom?

Figyelt kérdés

Én külön szoktam választani a ruhákat "tisztítási szint" szerint.


Az első csoportba tartoznak a farmerek,pólók,ingek,pulóverek,nadrágok.Őket 30 fokon mosom 1 óra 45 perces programon.

Sok ruhám van, ami csak 30 fokon mosható, ebből adódóan ezt a csoportot 30 fokon mosom.



A második csoportba tartoznak a 60 fokosak, fehérneműk,zoknik,ágyneműk lepedők.


A 3. csoportba pedig a konyharongyok, itt 90 fokot használok.



Egyesek szerint, 30 fokban nem szabad mosni, mert csak szaporodnak a bacik.

Én azt tapasztaltam,hogy így nem fakulnak a ruhák, meg ezek a ruhák sohasem koszolódnak össze annyira, ugyanis dolgozni járok bennük,meg ha megyek valahova.Amit itthon használok az meg maximum lisztes lesz panírozáskor.

Fehérnemű vagy zokni, amik tényleg baktériumtelepek nem kerülnek közéjük, hanem 60 fokon vannak mosva.



2017. aug. 13. 20:48
 1/4 anonim ***** válasza:
79%

A 30 fokos mosás tényleg nem pusztítja ez a kórokozókat, még a 40 sem igazán.

"Bacilusok" meg minden ruhadarabodon vannak, mert hozzáérnek a börödhöz és arról kerül egy csomó sejt a ruhadarabra, amin nagyon jól szaporodnak. Azaz olyasmi nincs, amin ne lennének rajta elég sokan.

2017. aug. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én és a szüleim már a nyolcvanas évek óta nem mosunk 60 foknál magasabb hőmérsékleten. Az esetek 99%-ban 40 fokon, a maradék 1% 60 fokon (olyan dolgok, amik kórházban voltak - onnan hoztuk őket). Mégse haltunk még meg, a baktériumok még nem fojtottak meg bennünket.
2017. aug. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én külön szedem a 30 fokos cumókat. Ha neked sok van belőle akkor még inkább megéri csak azoknak elindítani egy 30 fokos mosást.

A farmer-póló-ing-stb dogokat mindig 40 fokon mossuk.

Fehérnemű, ágynemű 60 fok.


De végülis elődeink a 10 fokos patakban mostak, szóval ki tudja :D

2017. aug. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"De végülis elődeink a 10 fokos patakban mostak, szóval ki tudja :D"


Az elödeink a patakNÁL mostak, de üstökben) forralták a vizet a mosáshoz, a hideg vízben csak öblíettek.

Emellett erösen lúgos mosószappant használtak, ami önmagában is fertötlenítö hatású, ellentétben a mai mosószerekkel.

2017. aug. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!