Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Lefolyó dugulással mivel...

Lefolyó dugulással mivel próbálkozzak?

Figyelt kérdés
Nemrég vettem egy használt lakást és a fürdőkádból lassan folyik le a víz, a kád teljesen körbe van csempézve, a lefolyó csövéhez nem lehet sehol sem hozzáférni (nem bírom szétszedni kitakarítani), pumpával próbáltam valamit javítani a helyzeten de nem tapasztaltam nagy változást :) Ilyen háziasszony praktikák érdekelnének mivel lehetne próbálkozni, amivel nem dugítanám el jobban?

2017. aug. 20. 14:12
 1/2 Shai-Hulud ***** válasza:

Lefolyótisztítóval, olyannal, ami NaOH-t (nártiumhidroxidot) tartalmaz.

A NaOH (vagy marónátron, lúgkő) egy igen erős lúg, minden szerves vegyületet roncsol, a lefolyóban lerakódott, elszappanosodott szennyeződéseket is.

Egy fél pohárnyit a ká lefolyójába kell önteni, egy fél pohárnyi vizet utána, ekkor heves pezsgésbe kezd. 20-30 perc múlva jó bő vízzel le kell öblíteni. Szükség esetén meg lehet ismételni a dolgot, de többnyire erre nincs szükség. A szennyeződések, lerakódások legnagyobb részét feloldja.

2017. aug. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Az egyszerű forró víz is megoldás. Oldja a zsírt, és pumpálni kell közben, hogy fellazítsa a dugulást. Ez kerül a legkevesebbe és a környezetet se szennyezi (savazz, lúgozza). Hiszen végül minden a talajba kerül.
2017. aug. 24. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!