Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Kerámia lapról hogy lehet...

Kerámia lapról hogy lehet letisztítani az odaégett foltot?

Figyelt kérdés
Kifutott a tej és most egy körívben odaégett a kreámia lapra a tej. Mivel tudom leszedni róla?

2017. aug. 21. 17:50
 1/4 TappancsMancs ***** válasza:

Van hozzá kaparó ami olyan mint az üveg kaparók csak erősebb nyéllel.

[link]

2017. aug. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kaparó ipari pengével + Cif. Én először Cif-et használok s közben a kaparóval lazítom. Minden, ami odaégett eltűnik.
2017. aug. 21. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

A kaparót én is javaslom, nekem abszolút bevált. Egy kis kiegészítés az előttem szólókhoz: Ha valamilyen nagyon makacs odaégett folttal van dolgod, ami sehogyan sem akar lejönni, érdemes pár órára (akár fél napra) speciálisan kerámialap tisztítószerrel bedörzsölni, és csak utána nekiállni gépészkedni. Ilyen pl.:

[link]

Az ára nyilván nem egy leányálom. Alternatív megoldás, amit kerámialapon ugyan nem teszteltem, de serpenyőkben durván odakapott ételmaradékoknál bejött: egy fél tasak szódabikarbónából készíts nagyon tömény oldatot (mondjuk negyed pohár vízbe borítsd be az említett mennyiséget), és azzal "ecseteld" be a főzőlapot. Hagyd egy napig hatni, majd töröld le alaposan.


Üdv: Libra94

2017. aug. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Ha nem égett rá semmi, akár a mosogatószer is elég.

Ha ráégett valami, akkor a kerámialaphoz kapott kaparó helyett célszerűbb és jobb is a 4 MAX 3 db-os csomagolásban kapható finom golyó alakra formált fémszivacs.

Könnyen tisztít a mosogatószerrel, vagy CIF krémmel és nem karcol, semminemű nyomot nem hagy.

Utána nedves ruhával letörölni, majd száraz pl. konyharuhával, befejezésül mikrószálas törlővel újszerűen fényes felületet kapunk. Az én újszerűnek mondható kerámialapom 11 éves. Az edényeket húzogatva azonban karcolhatjuk, ezért mindig emelve tegyük más helyre!

2017. nov. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!