Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan tudom kitisztítani az...

Hogyan tudom kitisztítani az evőeszközökről, a díszítések mélyedésibe lerakódott koszt?

Figyelt kérdés

Észrevettem, hogy az evőeszközök díszítési csíkjaiban, mintáiban, valamint pl a villák fogai között is szennyeződések vannak(gondolom az évek alatt rakódtak le oda), ami nem jön ki sem súroló kefével, sem több órás forró vízben áztatással sem. Mivel lehetne ezeket a szennyeződéseket legalább fellazítani? Mert utána már súrolással biztos kijönnének onnan.

Olvastam olyat, hogy a szódabikarbóna jó az evőeszközök tisztítására, de azt nem írták, hogy hogyan kell. Mármint mennyi vízben oldjak fel mennyi szódabikarbónát? Vagy pépesen kell bedörzsölni? A kipróbálásában az is hátráltat, hogy nem tudom hogy milyen anyagból vannak ezek az evőeszközök. Biztos, hogy nem ezüst egyik sem, mert azt tudom, hogy ezüst ékszerek tisztítására tökéletes a szódabikarbóna, de ezek az olcsó evőeszközök talán rozsdamentes acélból vannak, vagy hát én nem is tudom... Sokat olvasgattam pedig utána, mert jobban a házilag való tisztítás érdekelne, és nem a több ezer Ft-os bolti tisztítószerek.



2017. szept. 1. 13:01
 1/6 anonim ***** válasza:
2017. szept. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Megfőződ szódabikarbónával.
2017. szept. 1. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
És utána letudom majd súrolni? Vagy már nem is kellesz utána? Mennyi ideig kell főzni? Mik az arányok kb? Előre is köszi!
2017. szept. 1. 18:06
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

a többsége zsíros lerakódás, forró víz kell neki és egy kis lúgos anyag. A szódabikarbóna enyhén lúgos.

Zsír ellen jó még a trisó is.

Mosogatógépben nem gondolkodtál még? ég és föld a különbség a gépi és a kézi mosogatás között, ráadásul egy csomó vizet megspórolsz, a rengeteg időről nem beszélve.

2017. szept. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Sajnos egy mosogatógép már nem fér el a konyhában :(
2017. szept. 4. 06:37
 6/6 anonim ***** válasza:

akkor vegyél ki egy elemet a konyhaszekrényből (mint én), vagy a mosogató tálcát (gondolom dupla) cseréld le 1 rekeszesre.

Nem fog hiányozni. Maximum a kávés csészédet fogod elöblíteni benne!!

2017. szept. 4. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!