Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Anyukák, milyen gyakran...

Anyukák, milyen gyakran szoktatok takarítani? Tényleg sok lenne naponta?

Figyelt kérdés

Heti 1x jár bejárónő hozzánk, ő megcsinálja a heti nagytakarítást, lemossa az ablakokat, letörli a szekrényeket, polcokat, stb.

Viszont emellett naponta feltörlök kétszer (reggel-este), felporszívózok a babaszobában, meg letörlöm tisztítószerrel a konyhapultokat, tűzhelyet, a kádat és a wc-ket is lefújom.


Szerintetek ez beteges?

Csak sokkal jobban szeretem, ha tisztaság és rend van.


2017. szept. 30. 12:39
1 2
 1/15 anonim válasza:
53%
nem beteges, én is így csinálom, de nekem nincs takarítónőm, a nagy takarítást is én csinálom heti 1x.
2017. szept. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
100%
Irigyellek a sok szabadidőd miatt. Épp ma őrjöngtem egy sort, hogy amint belekezdek valamibe, az egyik gyereknek tuti van valami nyűgje. Pedig csak ketten vannak. De kb.elmegy a napom azzal, hogy körülöttük ugrálok meg pakolok utánuk. A kicsi 1 éves, totyog és dobál mindenr. Takarítok, ahogy épp sikerül. Kb.1 hét alatt jutok végig a házon. Utána kezdem elölről. Tuti nem lenne kapacitásom naponta bíbelődni ezzel.
2017. szept. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Osztom az előző véleményét.
2017. szept. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
81%

Fú én is már a pakolásba elfáradok meg kaja csinálásba, másfél évesem ahogy rendet rakok újra csatatér a lakás.. Hozzánk is jár heti 1x takarítónő, 5 ezret nekem megér hetente hogy ennyi terhet levesz a vállamról, aztán napi tennivalók attól még vannak persze hogy pakolok,vacsit csinálok,gépbe pakolás,szemét levitel, konyhát én is letörölgetem mindennap meg felsöprök és férjem is kiveszi a részét.

De nekem ennyi elég, ha neked erre van igényed hogy jól érezd magad ne érdekeljen hogy más hogy csinálja :)

2017. szept. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
100%

Nem beteges de nekem nincs ennyi időm. Konyha: napi 1x seprés és felmosás, konyhapult, asztal minimum 1x, szükség szerint többször. Tűzhely pár naponta ill szükség szerint, nem hagyom koszosan.

Wc-t pár naponta, kádat heti 1x.

Porszívózás 2-3 naponta, az előszobát felseprem és felmosom mindennap. Polcokat kb hetente. Ablak nagyon sok van, sok idő, 1-2 havonta. 2 gyerek van, itthon vagyok velük.

2017. szept. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem meg sok. Minek minden héten ablakot pucolni? Azt megértem, hogy a konyhát takaritod minden nap, de a fürdőt lefújni minden nap? Wtf? A gyerekeket is félteném ennyi vegyszertől. Naponta kétszer felmosni? Ti ezt komolyan okésnak tartjátok?
2017. szept. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
84%
Nagyon sok. A túlzásba vitt higiénia nagyon káros. A gyerekeid minden apróságtól betegek lesznek, ha az immunrendszerük nem találkozik "piszokkal", csak vegyszerekkel.
2017. szept. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Igazából nem vesz el sok időt, maximum fél óra naponta.

A lányom még pici, 5 hónapos, szóval nem igazán pakol szét, csinál kupit. Reggel ezeket megcsinálom, amíg alszik, vagy a vőlegényem eteti, este meg addig, amíg fürdeti.


Amúgy nem féltjük túl a lányunkat, nincs az, hogy senki nem érhet hozzá, vagy már egy kis kosztól kiborulok. De úgy tényleg nem érzem jól magam, ha áll a mosatlan a pulton, vagy hasonlók.

2017. szept. 30. 17:08
 9/15 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem kicsit más kategória az, hogy "áll a mosatlan a pulton" meg naponta kétszer felmosni...
2017. szept. 30. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
98%

"emellett naponta feltörlök kétszer (reggel-este)"


Mondd már meg, hogy ki a fene koszol nálatok éjjel? Miért kell reggel feltörölni, ha este megcsináltad? Poloskák, csótányok vannak nálatok, hogy aggódsz az esti felmosás után, vagy ennyire rosszul takarítasz, és a saját munkádban nem bízol?

2017. szept. 30. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!